ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Belgické tenistky povede podle očekávání Wickmayerová

Velikost textu:

Brusel - Zkušené Yanina Wickmayerová, Kirsten Flipkensová a věkem ještě juniorky An Sophie Mestachová a Alison van Uytvancková jsou v belgické nominaci na semifinále Fed Cupu proti českým tenistkám. Kapitánce Sabine Appelmansové chybí světová dvojka Kim Clijstersová, která si kvůli zranění dává měsíc pauzu. Utkání se uskuteční příští víkend 16. a 17. dubna v Charleroi.

Tenistka Yanina Wickmayerová
Tenistka Yanina Wickmayerová
Otevřít galerii
 • Tenistka Yanina Wickmayerová autor: ČT24, zdroj: čtk https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Tenis autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/21/2068/206736.jpg?1288692494

"S Kim jsme byly favoritkami a bez ní jsme outsiderkami. Pořád jsem věřila, že bude schopna hrát, ale i s touto variantou jsem počítala. Češky mají silný tým, ale přesto se pokusíme bojovat o postup," řekla Appelmansová belgickým médiím.

Roli belgické jedničky od Clijstersové převezme Yanina Wickmayerová, v současné době 23. hráčka žebříčku WTA. Tým doplňují sedmnáctileté Mestachová (408. WTA) a Van Uytvancková (603.), které zatím hrají pouze turnaje okruhu ITF.

Český kapitán Petr Pála oznámil nominaci minulý týden a finále se pokusí vybojovat Petra Kvitová, Lucie Šafářová, Barbora Záhlavová-Strýcová a Iveta Benešová.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.