ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Djokovič k nezastavení. Hraje i na křídle letadla

Velikost textu:

Miami (USA) – Fenomenální srbský tenista Novak Djokovič ukázal, že nejen na pevné zemi je mistrem svého řemesla. Druhý hráč světa a letos neporažený Djokovič si "zahrál tenis" na křídlech dvouplošníku Antonov. To vše kvůli reklamnímu spotu výrobce raket Head, se kterou dobývá svět. V klipu Djokovič sedí v křesílku pod spalujícími paprsky slunce kdesi v poušti před letadlem a hází si míčkem o zem. Za chvíli přijede auto s tajemnou kráskou, která mu v kufru přiveze dvě rakety. Se svým partnerem následně Djokovič vylezou na křídla letounu, přivážou k nim snowboardové boty a vznesou se do vzduchu, kde si pinkají.

Novak Djokovič
Novak Djokovič
Otevřít galerii
 • Novak Djokovič autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Tenis na křídlech letadla zdroj: youtube.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Říkal jsem si: 'Je tohle možné? Jde hrát tenis na křídle letadla?' A rozhodl jsem se přijmout tuhle roli a vyzkoušet si to. Byla to velká výzva a úžasný zážitek," řekl Djokovič. Všechno údajně začalo historickou černobílou fotografií, na které jsou dva muži hrající tenis na letadle. "Dokáže tohle někdo?" ptal se popisek. Dokázal. Djokovič.

Tenis na moři i v oblacích

Tenisté v rámci podpory turnajů a značek výrobců hrají na různých místech. Před Djokovičem třeba upoutal Roger Federer. Švýcar si zahrál na bájného krajana Viléma Tella, který podle pověsti trefil vystřeleným šípem jablko na hlavě druhého člověka. Federer dokázal něco podobného, jen se svými proprietami, a v saku podáním sestřelil tenisákem z hlavy figuranta láhev.

Rafael Nadal a Federer si třeba zahráli na vodě v katarském Dauhá. Loni pro změnu postavili nejlepší tenisty světa na "létající koberec" a před čtyřmi lety v Miami zase v bazénu na střeše hotelu Nadal zkoušel hrát se Serenou Williamsovou z USA.

Novak Djokovič hraje tenis na křídle letadla
Novak Djokovič hraje tenis na křídle letadla
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.