ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Tenisté Kazachstánu jsou bezstarostní a chtějí překvapit

Velikost textu:
aktualizováno 1. 3. 2011 19:21

Ostrava - Až bezstarostným dojmem zatím v Ostravě působí tenisový výběr Kazachstánu, který se o víkendu při své premiéře ve Světové skupině Davisova poháru utká s Českou republikou. Absolutní nováček elitní divize vůbec neřeší českou nominaci ani neúčast Radka Štěpánka a věří, že má šanci na úspěch. Kazachstán startuje v soutěži od roku 1995 a loni se poprvé v historii probojoval mezi elitu. Cestou vyřadil Koreu, Čínu a Švýcarsko, hlavně díky stoprocentní bilanci Andreje Golubjova a Michaila Kukuškina ve dvouhrách.

Tenisté Kazachstánu (zleva) Jurij Ščukin, Michail Kukuškin, Andrej Golubev, Jevgenij Koroljov a nehrající kapitán Jegor Šaldunov
Tenisté Kazachstánu (zleva) Jurij Ščukin, Michail Kukuškin, Andrej Golubev, Jevgenij Koroljov a nehrající kapitán Jegor Šaldunov
Otevřít galerii
 • Tenisté Kazachstánu (zleva) Jurij Ščukin, Michail Kukuškin, Andrej Golubev, Jevgenij Koroljov a nehrající kapitán Jegor Šaldunov autor: Jaroslav Ožana, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Tomáš Berdych autor: Jaroslav Ožana, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Ambice jsou vždycky velké. Pokud ne, tak není dobrý výsledek. Tahle soutěž je navíc jiná než všechny turnaje," řekl několikrát na tiskové konferenci nehrající kapitán Kazachstánu Jegor Šaldunov. Kvartet jeho svěřenců hýřil optimismem, rozdával úsměvy a pozitivní energii.

Ani jeden z hráčů se přitom nenarodil v zemi, kterou nyní reprezentuje. Úspěšný čtyřlístek se rekrutoval z řad naturalizovaných Rusů. "Kazachstán a Rusko jsou bratrské země. Federace nás pozvala, my jsme nabídku rádi přijali. V té době byla v Rusku velice silná sborná a my jsme využili možnost, že si můžeme zahrát za jinou zemi. Je pro nás velká čest, že teď můžeme hrát Davisův pohár za Kazachstán," řekl Jurij Ščukin.

přehrát video
Kazachstánci si na Čechy věří

Šaldunov pravděpodobně opět vsadí na dvojici Golubjov a Kukuškin. "Vše bude jasné ve čtvrtek. Ještě se něco může změnit, proto nominaci nebudu říkat dopředu," řekl Šaldunov.

Koroljov ví, jak na Berdycha

S českým tenisem má výběr Kazachstánu už své zkušenosti. Golubjov dvakrát prohrál s Tomášem Berdychem, loni pak společně v jednom týmu, a dokonce v jednom deblu, dopomohli Prostějovu k triumfu v české extralize družstev. "Známe se, máme spolu ale obyčejný, normální vztah jako dva sportovci. Beru ho jako výborného tenistu," řekl Golubjov, který je na 43. místě žebříčku ATP nejvýše postaveným hráčem hostující reprezentace.

Berdychův skalp má však ve sbírce Jevgenij Koroljov, jenž českou jedničku překvapivě hladce a ve třech setech vyřadil na loňském Australian Open. "Byl to z mé strany velice dobrý zápas. Věřím, že stejně dobře jsme připraveni i teď," řekl Koroljov.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.