ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Berdych a spol. si vyzkoušeli ostravský kurt

Velikost textu:

Ostrava - Hlavní hvězda českého daviscupového týmu Tomáš Berdych zažehnal zdravotní problémy a dnes už v Ostravě poprvé trénoval před víkendovým utkáním prvního kola s tenisty Kazachstánu. Sedmý hráč světa v pátek odstoupil na turnaji v Dubaji ze zdravotních důvodů ze semifinálového utkání se Srbem Novakem Djokovičem, ale už v neděli cestou ze Spojených arabských emirátů poslal nehrajícímu kapitánovi Jaroslavu Navrátilovi příznivou zprávu, že jeho svalové problémy nejsou vážného rázu a celé utkání úvodního kola Davisova poháru bude moci odehrát.

Tomáš Berdych
Tomáš Berdych
Otevřít galerii
 • Tomáš Berdych autor: Jaroslav Ožana, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Lukáš Dlouhý autor: Jaroslav Ožana, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Výrazné zlepšení zdravotního stavu potvrdil přímo na kurtu ostravské ČEZ arény, kde ve volnějším tempu zvládl hodinový trénink s Janem Hájkem. "Všechno je bez problémů, jsem připraven odehrát všechny tři zápasy," řekl Berdych a osobně rozptýlil spekulace a obavy, že by nemusel být zcela fit. Stav jeho levého stehna prý ani nevyžaduje speciální procedury. "Chce to jen protahovat," upřesnil.

Aby neriskoval zhoršení zdravotního stavu změnou klimatu a přeletem z Asie do mrazivé Ostravy, Berdych vynechá i návštěvu fotbalového utkání Ostrava - Sparta, na které se část výpravy chystá. "Fotbal jedině v televizi. I kvůli tomu, že jsem před Dubají zápasil s chřipkou, by to nebylo dobré. Budu se radši šetřit," prohlásil Berdych.

přehrát video
Daviscupový tým ladí formu v Ostravě

Tenisté se seznamovali s povrchem

Berdych po náročném programu minulých dnů záměrně zvolil jen volnější režim a mírnější zátěž. "Je třeba trošku vysadit, přece jen ta zápasová porce z posledních týdnů byla docela velká. Od úterka už plánuji dvoufázový trénink. Ten tréninkový týden je dlouhý a dnes šlo hlavně o to si osahat kurt a halu, proto jsem do toho nešel na sto procent," uvedl Berdych.

Čeští tenisté přivykají úplně novému povrchu, protože taraflexový koberec, na kterém v Ostravě odehráli několik předchozích zápasů, už jim neschválila Mezinárodní tenisová federace. "Je to povrch, na kterém se hrajou veškeré halové turnaje, takže pro nás víceméně denní chleba," řekl Berdych.

Jan Hájek na tréninku v ostravské ČEZ aréně
Jan Hájek na tréninku v ostravské ČEZ aréně
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.