ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Pála pošle do dvouher Kvitovou a Šafářovou

Velikost textu:

Bratislava - Bez překvapivého tahu se očekávají nominace do dvouher na česko-slovenský souboj prvního kola Fed Cupu tenistek. Český kapitán Petr Pála se bude v Bratislavě spoléhat na světovou osmnáctku Petru Kvitovou a Lucii Šafářovou, domácí pošlou na kurt nejspíš Danielu Hantuchovou a Dominiku Cibulkovou. "Myslím, že nominaci nahlásím, jak si myslíte," řekl Pála na otázku, zda nasadí do dvouher očekávaná jména.

Petr Pála
Petr Pála
Otevřít galerii
 • Petr Pála autor: Igor Zehl, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Petra Kvitová zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/23/2266/226552.jpg?1295692699
 • Lucie Šafářová autor: ČT/AP, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Pála neočekával nenadálý tah ani od svého protějšku Matěje Liptáka. Slovenský lodivod by měl do dvouher poslat osvědčenou dvojici Cibulková, Hantuchová. "Překvapilo by mě moc, kdyby to bylo jinak, a nečekám to," řekl Pála.

Češky trénují v Národním tenisovém centru od pondělí a kapitán si výkony všech pochvaloval. Potěšila ho i stoupající forma Šafářové. "Lucce se daří, každým dnem hraje lépe a doufám, že to bude gradovat o víkendu," podotkl Pála. Do slovenské metropole přijela na sparing pomoci šestnáctiletá juniorka Tereza Smitková. "Protože hraje pravou rukou a má dobrý pohyb. Je pro nás přínosem," řekl Pála.

přehrát video
Češky trénovaly v Bratislavě

Páteční los se uskuteční v 11:00 a určí jen pořadí zápasů. Českému kapitánovi bylo jedno, jestli v sobotu začne Kvitová proti Hantuchové, nebo Šafářová proti Cibulkové. "Já bych si přál začít bodem a je jedno, která holka bod přinese," uvedl Pála, který má na čtyřhru připravenou dvojici Květa Peschkeová, Barbora Záhlavová-Strýcová.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.