ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Talent Veselý je v širší nominaci na Davis Cup

Velikost textu:
aktualizováno 31. 1. 2011 19:47

Prostějov - Tenista Jiří Veselý se dostal díky triumfu v juniorce na Australian Open do širší nominace pro březnový zápas prvního kola Davisova poháru. Český tým se střetne v Ostravě s Kazachstánem a sedmnáctiletý hráč by teoreticky mohl v týmu doplnit osvědčené opory Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka. "Bude to pro mě nová zkušenost. Doufám, že za pár let už budu stálým členem daviscupového týmu," řekl Veselý.

Jiří Veselý
Jiří Veselý
Otevřít galerii
 • Jiří Veselý autor: Andrew Brownbill, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Tenis autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/21/2068/206736.jpg?1288692494

Dosud si prý 195 centimetrů vysoký tenista nechával o Davis Cupu pouze zdát. V širší nominaci je šest tenistů, vedle Berdycha se Štěpánkem a Veselého jsou to Lukáš Dlouhý, Jan Hernych a Jan Hájek.

Atmosféra soutěže, pokud Veselého kapitán Jaroslav Navrátil nominuje, by mohla hráči prostějovského klubu pomoci naplnit jeho letošní plán. Rodák z Příbrami se chce dostat do 300. místa žebříčku ATP. "Ambice mám vysoké. Do dvou let bych si přál být v první stovce," řekl nyní 864. hráč světa.

Proto začne omezovat juniorské soutěže, na kterých se objeví už pouze na grandslamech. Za dva týdny na něj čeká mužský turnaj kategorie Futures v Chorvatsku. "Turnaji série Futures bych chtěl proběhnout rychle. Mým cílem je dostat se na challengery, kde se body připisují rychleji. Na Futures skáčou hodně pomalu," uvedl Veselý, který počítá s tím, že přesun mezi dospělé bude náročný.

přehrát video
Reakce Jiřího Veselého
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.