ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

V Praze si zahrají Agassi a Grafová

Velikost textu:

Praha - Američan Andre Agassi a Němka Steffi Grafová přijedou příští rok na exhibici do České republiky. V plánu jsou dvouhry Agassiho a Grafové na jeden set s nejmenovanými soupeři a nakonec smíšená čtyřhra. Slavný tenisový manželský pár se představí v rámci čtvrtého dílu Tennis Advantage v listopadu v pražské O2 areně. Oznámil to Miroslav Černošek, majitel pořádající agentury Česká sportovní.

Andre Agassi
Andre Agassi
Otevřít galerii
 • Andre Agassi autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/13/1251/125089.jpg?1258752940
 • Stefi Grafová autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/22/2194/219316.jpg?1293035815

"Od léta jednáme a vyměňujeme si smlouvu s jejich manažery. Jsou atraktivní, protože jsou párem a mají dohromady skoro třicet grandslamových titulů," řekla manažerka projektu Petra Píchalová-Langrová.

Proti Agassimu a Grafové by se teoreticky mohli postavit Tomáš Berdych a jeho přítelkyně Lucie Šafářová. "Nemůžu to vyvrátit ani potvrdit, ale s aktivními hráči je těžké dopředu plánovat a dohadovat se. Spíše se snažíme dojednat někoho z bývalých tenisových legend, českých i světových obecně," uvedla Píchalová-Langrová. Pořadatelé doufají, že exhibice v polovině listopadu skutečně vyjde. Letos měl Agassi hrát v Bratislavě, ale nakonec do slovenské metropole nedorazil.

Exhibice Advantage Tennis

se poprvé konala v roce 2008 za účasti Američana Peta Samprase, který hrál s Radkem Štěpánkem. Loni se představil mimo jiné Švéd Stefan Edberg a letos se do Ostravy vrátil slavný rodák Ivan Lendl.

Čtyřicetiletý Agassi se v Česku představil před dvanácti lety. V roce 1998 vyhrál halový turnaj ATP Tour Czech Indoor v Ostravě. O rok později měl hrát antukový turnaj na pražské Štvanici Czech Open, ale odhlásil se kvůli zranění ramene. O rok starší Grafová, která se za Agassiho provdala v roce 2001 a má s ním syna Jadena Gila a dceru Jaz Elle, vyhrála 22 grandslamových turnajů ve dvouhře. Na Štvanici hrála za Německo ve Fed Cupu v roce 1986. Pak se měla bývalá světová jednička a svěřenkyně českého trenéra Pavla Složila v Česku představit ještě v roce 1997 na exhibici v Brně, ale nakonec se s Janou Novotnou pouze zúčastnila charitativní akce.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.