ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Finále Davis Cupu po prvním dnu nerozhodně

Velikost textu:
aktualizováno 3. 12. 2010 19:26

Bělehrad - V Bělehradu začalo úvodními dvouhrami finále Davisova poháru mezi tenisty Srbska a Francie. Počáteční zápas proměnil v první bod pro Francii Gael Monfils, který nad domácím Jankem Tipsarevičem vyhrál 6:1, 7:6 a 6:0. Srbský tenista doplatil především na enormní množství 38 nevynucených chyb. Domácí fanoušci poté vkládali naděje do aktuálně světové trojky Novaka Djokoviče, který nastoupil v druhém zápase proti Gillesu Simonovi. Francouze porazil na tři sety v poměru 6:3, 6:1 a 7:5.

Novak Djoković
Novak Djoković
Otevřít galerii
 • Novak Djoković autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Radost týmu Francie autor: Darko Vojinovič, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Úvodní zápas letošního finále zastihl domácího Tipsareviče ve viditelném útlumu. Jeho francouzský soupeř navíc potvrdil svou aktuální formu a od začátku nedával soupeři příliš šancí. Tipsarevič se vyrovnal Monfilsovi pouze ve druhém setu, který dotáhl do tie-breaku. I ten si však Francouz pohlídal. Třetí set již byl exhibicí Francouze, který nadělil soupeři kanára. Tipsarevič doplatil na velmi nepřesnou hru, udělal 38 nevynucených chyb oproti 14 Monfilsovým.

"Podle skóre to vypadá na lehký zápas, ale bylo to hodně těžké. Musel jsem vytáhnout všechny své zbraně," prohlásil po zápase Monfils, podle kterého byl Tipsarevič v domácím prostřední hodně nervózní. "Nehrál jako obvykle. Po prvním setu jsem to měl jednoduší, protože Janko byl pod tlakem," dodal.  

Ještě větší tlak byl na Djokoviče, který si nemohl dovolit zaváhat. Francouzský kapitán Guy Forget na něj oproti očekávání nenasadil jeho nedávného přemožitele Michaela Llodru, ale dal šanci Simonovi. Ten se držel do stavu 3:3 v úvodní sadě, pak však přišel o podání a Djokovič hnaný bělehradskou halou vyhrál devět z deseti následujících her.

Simon se sebral až ve třetí sadě, kde sice rovněž brzy ztratil servis, ovšem pak držel se soupeřem krok, a dokonce vzal Djokovičovi podání, když Srb servíroval na vítězství a měl dva mečboly. Jenže hned vzápětí si Djokovič vzal ztracené podání zpět a poté již celkově čtvrtý mečbol zužitkoval. Finále pokračuje v sobotu čtyřhrou, do které jsou na domácí straně nominováni Viktor Troicki a Nenad Zimonjič, barvy Francie by měli hájit Arnaud Clément a Llodra.

Janko Tipsarevič
Janko Tipsarevič
Více fotek
 • Janko Tipsarevič autor: Marko Drobnjakovič, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/22/2149/214885.jpg
 • Gael Monfils autor: Darko Vojinovič, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/22/2149/214886.jpg
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.