ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Berdych musí vyhrát minimálně set, aby měl šanci na semifinále

Velikost textu:
aktualizováno 26. 11. 2010 12:32

Londýn - Tenista Tomáš Berdych musí v dnešním utkání se Španělem Rafaelem Nadalem na Turnaji mistrů vyhrát minimálně set, aby měl teoretickou šanci na postup do semifinále, i když prohraje. V Londýně ovšem nemusí české jedničce stačit ani výhra nad světovou jedničkou. Navíc nemůže příliš kalkulovat, protože zápas s Nadalem se bude hrát od 15:00, zatímco Američan Andy Roddick a Srb Novak Djoković proti sobě nastoupí až ve večerním klání.

Tomáš Berdych
Tomáš Berdych
Otevřít galerii
 • Tomáš Berdych autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/21/2090/208910.jpg?1289376513
 • Rafael Nadal autor: Stefan Wermuth, zdroj: AP Photo https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/18/1779/177900.jpg?1278254065

"My tenisté nepočítáme sety a gamy. Chceme vyhrát každý zápas," řekl Berdych po středeční výhře nad Roddickem, která ho udržela ve hře o semifinále. "Postup vypadá stále těžce, ale na druhou stranu to mám jen ve vlastních rukou. To je také příjemná varianta. Na ten zápas se těším," doplnil český hráč.

Podle matematiky Turnaje mistrů potřebuje Berdych vyhrát set k udržení naděje na postup ze skupiny. K tomu navíc musí doufat, že Roddick porazí 2:0 Djokoviče. Pokud by srbský tenista získal jeden set, pak by postoupil na úkor Berdycha on.

Berdych dokázal v kariéře zdolat španělského hráče třikrát z 11 vzájemných zápasů, ale naposledy již před čtyřmi lety. Od té doby prohrál sedmkrát v řadě bez zisku sady, včetně letošního finále na wimbledonské trávě.

přehrát video
Rozhovor s Tomášem Budkou

Na druhou stranu ani vítězství nad Nadalem nemusí Berdychovi stačit. Když rodák z Valašského Meziříčí vyhraje 2:0, tak má postup jistý, pokud ale vyhraje 2:1 a Djoković porazí Roddicka jakýmkoli poměrem setů, postoupí srbský hráč.

Nadalovi stačí k jistotě postupu získat v souboji s Berdychem jeden set. "A to je můj cíl," vyhlásil jednoznačně Nadal, letošní vítěz Roland Garros, Wimbledonu i US Open, který ukázal v zápasech s Djokovičem a Roddickem skvělou formu.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.