ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata

Berdych zkusí ve druhém vystoupení na Turnaji mistrů něco přidat

Velikost textu:

Londýn - Tenista Tomáš Berdych se ve druhém utkání na Turnaji mistrů střetne s Američanem Andym Roddickem. Aby udržel v Londýně šanci na postup do semifinále, měl by český hráč ve středečním souboji poražených vyhrát. "Soustředím se na zápas s Roddickem, ve kterém se pokusím něco přidat. Uvidíme, tenis je nevyzpytatelný," řekl Berdych po pondělním duelu s Novakem Djokovičem.

Tomáš Berdych
Tomáš Berdych
Otevřít galerii
 • Tomáš Berdych autor: Alastair Grant, zdroj: AP Photo https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/18/1779/177899.jpg?1278253981
 • Andy Roddick zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/970/96922.jpg?1246816137

Pětadvacetiletý Berdych se na podzim potýká se ztrátou formy, a tím pádem se vytratilo i sebevědomí. To se projevilo při pondělní porážce s Djokovičem. Naopak Roddick nebyl daleko od výhry nad jedničkou Rafaelem Nadalem.

Berdych by měl v duelu s Roddickem zlepšit úspěšnost prvního servisu, která dosáhla necelých padesáti procent. A musí se připravit na tradičně drtivé podání amerického hráče, který proti Nadalovi nastřílel 18 es. Míče z jeho rakety navíc létaly na polovinu španělského tenisty rychlostí až 225 kilometrů v hodině. "Proti Nadalovi jsem hrál dobře. Měl jsem plán, který jsem dlouho naplňoval, než Rafa zlepšil forhend a převážil misky vah," řekl Roddick. "Jsem nabitý energií, kterou ještě umocňuje skvělá atmosféra. Lepší jsem na Masters nezažil," dodal.

Berdych má s Roddickem bilanci 2:6 a letos s ním už třikrát prohrál. Nejdříve v semifinále v Brisbane, pak v San José a následně ve finále v Miami. "Čekal jsem na svou šanci, jedna mohla stačit, ale nedal mi ji za celý zápas," komentoval Berdych začátkem dubna finále v Miami.

O případném postupu ze skupiny mezi poslední čtveřici Turnaje mistrů nechtěl Berdych spekulovat. Musí nejdříve porazit Roddicka a pak případně i Nadala. "Zázraky se ve sportu nedějí. Nebalím to, určitě ne, ale myslet na semifinále je zbytečné," řekl.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.