ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor

Federer překonal v Basileji 65. titulem Samprase

Velikost textu:

Basilej - Králem tenisového turnaje ATP v Basileji je znovu místní rodák Roger Federer, jenž zároveň ziskem 65. titulu překonal americkou legendu Peta Samprase. Devětadvacetiletý domácí favorit se po tříletém kralování loni sklonil před Novakem Djokovičem, ale dnes srbskému rivalovi vrátil loňskou finálovou porážku a počtvrté turnaj ve Švýcarsku vyhrál. Po zpočátku vyrovnaném průběhu Federer zvítězil 6:4, 3:6, 6:1.

Roger Federer překonal v počtu turnajových triumfů Peta Samprase
Roger Federer překonal v počtu turnajových triumfů Peta Samprase
Otevřít galerii
 • Roger Federer překonal v počtu turnajových triumfů Peta Samprase autor: Georgios Kefalas, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Roger Federer autor: Georgios Kefalas, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Jeho vítěznou šňůru v basilejské hale Djokovič loni přerušil, ale dnes v souboji tenisových velikánů neuspěl. Devětadvacetiletý Federer, šestnáctinásobný grandslamový vítěz a bývalá světová jednička, byl horší jen ve druhém setu, rozhodující třetí vyhrál jednoznačně 6:1. Zápas Federer zakončil čistou hrou a se srbským dravcem si vylepšil vzájemnou bilanci na 12:6.

Ani jeden z nich na cestě do basilejského finále neztratil jediný set, Federer mimo jiné překonal překážku v podobě Radka Štěpánka ve čtvrtfinále. V historickém pořadí tenistů podle zisku titulů se Švýcar osamostatnil na čtvrtém místě před Samprasem, lídrem je Jimmy Connors se 109. trofejemi.

Roger Federer
Roger Federer
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.