ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Štěpánek je v Basileji už ve čtvrtfinále, čeká ho Federer

Velikost textu:
aktualizováno 4. 11. 2010 18:34

Basilej - Tenista Radek Štěpánek postoupil na turnaji ATP v Basileji do čtvrtfinále a může se těšit na souboj s Rogerem Federerem. V druhém kole dnes český daviscupový reprezentant otočil nepříznivý zápas s Kolumbijcem Santiagem Giraldem a v posledním setu mu nadělil kanára. Zatímco bývalá dlouholetá světová jednička Federer dnes odpočívá, neboť zápas druhého kola sehrál už ve středu, Štěpánek strávil s Giraldem na kurtu téměř dvě hodiny. A nedlouho poté nastoupil ještě ke čtvrtfinále čtyřhry, s Lukášem Dlouhým však rozhodující supertie-break prohráli.

Radek Štěpánek
Radek Štěpánek
Otevřít galerii
 • Radek Štěpánek zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Tenis autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

V premiérovém zápase s Giraldem v kariéře se Štěpánek zpočátku nemohl prosadit, ale postupně se dostal do rytmu a roli favorita zvládl. Osmatřicátý hráč světového žebříčku nad soupeřem z 68. příčky zvítězil 3:6, 6:2 a 6:0.

Zato nejlepšího tenistu posledních let Federera zná Štěpánek výborně. Hrál s ním již desetkrát, přičemž dvakrát zvítězil, pokaždé na antuce: poprvé hned v úvodním vzájemném duelu v roce 2002 v Gstaadu a naposledy na turnaji Masters v Římě před dvěma lety. Na tvrdém povrchu, který je i v Basileji, byl ve všech čtyřech případech úspěšnější Švýcar.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.