ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Peschkeová se Srebotnikovou postoupily do finále Turnaje mistryň

Velikost textu:

Dauhá – Česká tenistka Květa Peschkeová postoupila společně se Slovinkou Katarinou Srebotnikovou do finále čtyřhry na Turnaji mistryň v Kataru. V dnešním semifinále v Dauhá obě hráčky společně porazily americko-australský pár Lisa Raymondová, Rennae Stubbsová 7:6 a 6:3.

Květa Peschkeová
Květa Peschkeová
Otevřít galerii
 • Květa Peschkeová autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Katarina Srebotniková a Květoslava Peschkeová zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Peschkeová se Srebotnikovou v prvním setu podávaly za stavu 6:5 na vítězství. Neuspěly a sadu pro sebe nakonec rozhodly až v dramatickém tie-breaku, který vyhrály 10:8. Ve druhé sadě česko-slovinský pár prohrával 1:3, ale pak získal pět gamů za sebou a postoupil.

Pětatřicetiletá Peschkeová si finále Turnaje mistryň zahraje podruhé. Před dvěma lety podlehla spolu se Stubbsovou ve finále tehdejším světovým jedničkám Caře Blackové, Liezel Huberové. V neděli se po boku Srebotnikové utká s vítězkami duelu mezi argentinsko-italským párem Gisela Dulková, Flavia Pennettaová a americko-kazašskou dvojicí Vania Kingová, Jaroslava Švedovová.

Úspěch v prvním zápase v Dauhá zajistil Peschkeové a Srebotnikové prémii 187 500 dolarů. Vítězky nedělního deblového finále dostanou 375 tisíc dolarů.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.