ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Štěpánek je v Moskvě ve druhém kole

Velikost textu:
aktualizováno 19. 10. 2010 19:05

Moskva - Český tenista Radek Štěpánek postoupil na turnaji v Moskvě po výhře nad Rumunem Victorem Haneskem do druhého kola. Jednatřicetiletý český tenista, který při dvou předchozích startech v Moskvě postoupil do čtvrtfinále, porazil Haneska za hodinu a 21 minut. Dalším soupeřem 37. hráče světa bude Michail Kukuškin z Kazachstánu. První zápas v ruské metropoli naopak nezvládly Klára Zakopalová a Lucie Šafářová.

Radek Štěpánek
Radek Štěpánek
Otevřít galerii
 • Radek Štěpánek autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1366/136555.jpg?1263801978
 • Lucie Šafářová autor: ČTK/AP, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/17/1674/167324.jpg?1274700818

Senzační vyřazení na předchozím turnaji v Šanghaji od domácího outsidera vysvětlil Štěpánek žaludečními problémy stejně jako Tomáš Berdych. Teď už se cítí v pořádku. "Byla chyba, že jsem hrál v takovém stavu a dával své jméno všanc," připustil Štěpánek. K zotavení a k adaptaci na moskevské podmínky mu pomohla i čtyřhra, i když tato epizoda skončila již v prvním kole. "Moskva vždy ohromí. Tady se hraje v olympijské hale, v obrovském prostoru jako nikde jinde. Tento turnaj je zvláštní, ale jezdím sem rád," dodal.

Třiadvacetiletá Šafářová podlehla 2:6, 7:6 a 6:7 domácí turnajové sedmičce Alise Klejbanovové a stejně jako na předchozím podniku v Pekingu vypadla v prvním kole. "Jednou mi dala čisté eso, pak hodně roztočený servis na lajnu, chytila i začátek tie-breaku a už jsem byla pod tlakem a prohrála," litovala Šafářová, která nejprve dokázala zdánlivě ztracený zápas otočit, ale už jej nedotáhla do vítězného konce. "Asi jsem ztratila štěstí. Rozhodlo pár míčů. Nemyslím si ale, že jsem něco udělala špatně," dodala.

Zakopalová prohrála 6:3, 3:6 a 5:7 s ukrajinskou hráčkou z kvalifikace Marií Korytcevovou. Osmadvacetiletá Češka tak potvrdila, že se jí od zářijového postupu do finále v Soulu nedaří - na následujících čtyřech turnajích vyhrála jen jeden zápas.

Osmatřicátá tenistka světa Zakopalová ve dvouapůlhodinové bitvě nenavázala s hráčkou, která je v žebříčku WTA o více než sto míst za ní, na letošní vítězství z antukového turnaje v Bogotě.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.