ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Kvitová postoupila v Linci po skreči soupeřky

Velikost textu:

Linec - Tenistka Petra Kvitová postoupila do druhého kola turnaje v Linci. Páté nasazené a loňské finalistce vzdala souboj prvního kola Australanka Anastasia Rodionovová. Vítězka Her Britského společenství skrečovala zápas za stavu 6:2 a 1:0 pro Kvitovou. Česká hráčka tak udělala první krok k obhajobě loňské finálové účasti. "Tenhle turnaj mám ráda a ráda bych zase došla co nejdál," přála si Kvitová. Vyřazena je naopak Renata Voráčová, která v 2. kole uhrála pouze čtyři gamy proti Italce Saře Erraniové.

Petra Kvitová
Petra Kvitová
Otevřít galerii
 • Petra Kvitová autor: Andrew Medichini, zdroj: AP Photo https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/16/1600/159948.jpg?1272209469
 • Renata Voráčová zdroj: cs.wikipedia.org https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/17/1608/160750.jpg?1272459996

"Bylo těžké se soustředit, když víte, že má soupeřka zdravotní problémy, ale jsem ráda za postup. Snad to nebude nic vážného," řekla Kvitová, od pondělí nová česká jednička, v rozhovoru na kurtu. Soupeřka Kvitové se nechala poprvé ošetřovat za stavu 3:1 pro Češku. Odešla do šatny a vrátila se s obvázaným levým tříslem. Pak sice jednou prorazila podání Kvitová, ale jinak skoro neběhala. Po prvním gamu druhé sady přišla k síti a podala Kvitové ruku.

Ve druhém kole čeká Kvitovou Němka Julia Görgesová. "Ještě jsme spolu nehrály. Ona letos hraje dobře, takže to bude těžká soupeřka," řekla Kvitová směrem k letošní vítězce z Bad Gasteinu.

Rodionovová přiletěla do Rakouska povzbuzená, ale možná unavená po sobotním triumfu v premiérovém tenisovém turnaji žen na Hrách Commonwealthu v Dillí, kde ve finále porazila Sanju Mirzaovou z Indie 2:1 na sety. "Teď se cítím být skutečnou Australankou," vyznala se ruská rodačka a 62. hráčka žebříčku Rodionovová, která odešla do Austrálie již v roce 2005, ale občanství získala až loni v prosinci.

Kvitová se stala čtvrtou českou tenistkou, která letos přešla v Linci první kolo. Před ní to dokázaly Barbora Záhlavová-Strýcová, Klára Zakopalová a Renata Voráčová, která však po další prohře 2:6 a 2:6 s Erraniovou skončila. S italskou hráčkou Voráčová prohrála i třetí vzájemný duel, dnes se jí nedařilo především na servisu. Ten prohrála celkem šestkrát, navíc přidala pět dvojchyb.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.