Mezinárodní závody spřežení CAI Kladruby nad Labem

Záhlavová-Strýcová vypadla v Tokiu v prvním kole

Tokio - Česká tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová vypadla na okruhu WTA počtvrté za sebou v prvním kole. V Tokiu nestačila tentokrát na Italku Saru Erraniovou, které podlehla 3:6 a 2:6. Čtyřiadvacetileté Záhlavové-Strýcové se nedaří od vystoupení na červencovém turnaji v Praze, kde postoupila do finále. Poté však nepřešla první kolo v Bad Gasteinu, na US Open ani v Québecu.

S turnajem se také rozloučila obhájkyně titulu Maria Šarapovová z Ruska. Bývalá světová jednička prohrála s domácí veteránkou Kimiko Dateovou-Krummovou 5:7, 6:3 a 3:6.

Japonská tenistka, která tokijský turnaj vyhrála v roce 1995 a před dvěma lety se vrátila k profesionálnímu tenisu po dvanáctileté pauze, si tak s denním předstihem dala dárek ke 40. narozeninám.