ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Tenisté se v prvním kole Davis Cupu vyhnou letošním finalistům

Velikost textu:

Londýn - Čeští tenisté budou při losování Světové skupiny Davisova poháru pro rok 2011 čtvrtí nasazení. Vyhnou se tak například svým čerstvým přemožitelům Srbům a druhým finalistům z Francie, naopak mohou stejně jako letos narazit na Belgii nebo Chile. Při losování bude nasazeno osm zemí. Srbsko a Francie budou podle pravidel Davis Cupu na opačných koncích pavouka, aby se příští rok mohly utkat znovu nejdříve až ve finále. Trojku budou mít loňští vítězové Španělé, dalšími nasazenými celky budou Argentina, Spojené státy americké, Rusko a Chorvatsko. Příští ročník Davisova poháru bude rozlosován ve středu v Bruselu od 12:30.

Tomáš Berdych a Radek Štěpánek
Tomáš Berdych a Radek Štěpánek
Otevřít galerii
 • Tomáš Berdych a Radek Štěpánek autor: Petr Sznapka, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Davis Cup autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Na svěřence kapitána Jaroslava Navrátila čeká jeden z osmičky Rakousko, Belgie, Chile, Německo, Indie, Kazachstán, Rumunsko a Švédsko. V případě nalosování Belgie a Chile by si Češi zopakovali letošní duely prvního a druhého kola, tentokrát by své soupeře hostili.

Jistotu domácího prostředí mají letošní semifinalisté už jen pro případný duel se Švédy, naopak cestovali by do Rakouska, Německa, Indie a Rumunska. O pořadateli historicky prvního utkání s Kazachstánem by musel rozhodnout los.

Rozdělení týmů pro los Světové skupiny Davis Cupu 2011:

Nasazené týmy:

1. Srbsko, 2. Francie, 3. Španělsko, 4. Česko, 5. Argentina, 6. USA, 7. Rusko, 8. Chorvatsko.

Nenasazené týmy:

Rakousko, Belgie, Chile, Německo, Indie, Kazachstán, Rumunsko, Švédsko.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.