ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Srbský tisk: Proti knedlíkům z Prahy to nebylo lehké

Velikost textu:
aktualizováno 20. 9. 2010 13:45

Bělehrad - Jako největší tenisový úspěch v historii země přijal nadšený srbský tisk víkendové vítězství svého týmu nad Českou republikou v semifinále Davisova poháru. Za největšího hrdinu označila média Janka Tipsareviče, který o víkendu porazil Tomáše Berdycha i Radka Štěpánka a měl největší zásluhu na premiérovém postupu Srbů do boje o salátovou mísu. "Srbové nechali na kurtu srdce," napsal list Večernje Novosti. "Neměli to proti knedlíkům z Prahy lehké, protože po prohře v deblu se zdálo, že jsou blíže k vyřazení než k vítězství. Postupem do finále ale dosáhli obrovského úspěchu, o němž generace tenistů před nimi mohly jen snít."

Radek Štěpánek a Tomáš Berdych
Radek Štěpánek a Tomáš Berdych
Otevřít galerii
 • Radek Štěpánek a Tomáš Berdych autor: Sznapka Petr, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Janko Tipsarevič a Novak Djokovič autor: Petr Sznapka, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1953/195234.jpg?1284656902

Srbové podle deníku dokázali, že jsou nejsilnější, když je jim nejhůře. "Nejdříve nás zachránil Djokovič, který zdolal popleteného a malátného Berdycha. Česká část publika Djokoviče provokovala ve chvílích, kdy se zdálo, že je zraněný, ale pro něj to byl jen dodatečný motiv pro velké vítězství. Hrdinský triumf dokonal největší hrdina střetnutí Tipsarevič, který Štěpánka vymetl z kurtu," uvedl Večernje Novosti.

Blic konstatoval, že čeští tenisté šli do posledního dne s velkou psychologickou výhodou, která se ještě zvýšila, když Berdych získal nad Djokovičem první set. "To bylo ale více méně vše, co sedmý hráč světového žebříčku v Bělehradu ukázal. Od druhého setu neměl žádnou šanci," napsal Blic. "Fantastický den srbského tenisu pak završil Tipsarevič," dodal.


Média vyjádřila naději, že ve finále proti Francii nebudou srbští tenisté bez šancí, protože opět budou hrát v Bělehradě před vynikajícím domácím publikem. A srbští hráči jsou pro vítězství ochotni udělat vše. Už také slíbili, že když slavnou salátovou mísu získají, nechají se všichni ostříhat dohola.

přehrát video
Telefonát Marka Svačiny
Bělehradská aréna
Bělehradská aréna
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.