ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Francouzi jsou po osmi letech ve finále Davisova poháru

Velikost textu:
aktualizováno 18. 9. 2010 20:51

Lyon - Francouzští tenisté postoupili do finále Davisova poháru. O třetí bod proti Argentině se postarala v deblu dvojice Arnaud Clément, Michael Llodra, která porazila Eduarda Schwanka s Horaciem Zeballosem 6:4, 7:5 a 6:3. Francouzi se utkají o salátovou mísu buď se Srbskem, nebo Českem. Čtvrtfináloví přemožitelé španělských obhájců prvenství vyhráli v Lyonu už obě páteční dvouhry a jeden z nejlepších světových deblových párů Clément, Llodra dílo dnes dokonal.

Michael Llodra a Arnaud Clement bezprostředně po postupu
Michael Llodra a Arnaud Clement bezprostředně po postupu
Otevřít galerii
 • Michael Llodra a Arnaud Clement bezprostředně po postupu autor: Christophe Ena, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Francie se raduje z postupu do finále Davis Cupu autor: Christophe Saidi, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Francouzský kapitán Guy Forget nejdříve tvrdil, že mu je jedno, proti komu bude jeho tým hrát finále. "Oba týmy jsou skvělé," řekl, ale jedním dechem dodal, že by rád vyzval české tenisty. "Mojí touhou by bylo oplatit jim loňskou porážku z Česka. Ale ať už bude naším soupeřem kdokoli, tak naší snahou bude vyhrát," řekl. Francouzi, čtvrtfináloví přemožitelé španělských obhájců prvenství, vyhráli v Lyonu už obě páteční dvouhry a jeden z nejlepších světových deblových párů Clément, Llodra dílo dnes dokonal.

Francie postoupila i přes silnou marodku

Domácí se přitom museli obejít bez zraněných Jo-Wilfrieda Tsongy, Gillese Simona, Richarda Gasqueta i Juliena Benneteaua, ale všichni zmínění seděli v hledišti. "Jsem pyšný, že fungujeme jako tým a všichni se tak podíleli na postupu," uvedl Forget. "A doufám, že teď nás čeká ještě lepší zápas," řekl směrem k finále. Francouzi před osmi lety podlehli doma ve finále Rusům, o rok dříve ale kralovali překvapivě na australské trávě. Celkově budou bojovat v prosinci o desáté prvenství.

"Jsem neskutečně šťastný. Jsem jako dobré víno, s přibývajícím věkem jsem lepší," smál se levou rukou hrající Llodra poté, co před šesti tisícovkami fanoušků obíhal s týmem kurt s vlajkou v ruce. V Lyonu Francie vyhrála Davis Cup v roce 2001, tehdy byl současný kapitán Forget jedním z úspěšných hráčů. Clément s Llodrou, vítězi čtyřhry ve Wimbledonu z roku 2007, se dostali do týmu, protože ostatní hráči byli zraněni. "Teď doufám, že budou fit, aby mohli pomoci ve finále," řekl Clément.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.