ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata

Nominace na páteční dvouhry jsou pro kapitány oříškem

Velikost textu:

Bělehrad - Nominace českých i srbských tenistů pro páteční dvouhry bělehradského semifinále Davisova poháru představují napínavou tajenku. Český kapitán Jaroslav Navrátil se teprve rozhodne, zda vedle Tomáše Berdycha postaví na pozici dvojky Radka Štěpánka. Jeho protějšek Bogdan Obradovič zase na poslední chvilku oznámí, zda od začátku pošle do hry finalistu US Open Novaka Djokoviče.

Nehrající kapitán daviscupového týmu Jaroslav Navrátil s tenistou Tomášem Berdychem
Nehrající kapitán daviscupového týmu Jaroslav Navrátil s tenistou Tomášem Berdychem
Otevřít galerii
 • Nehrající kapitán daviscupového týmu Jaroslav Navrátil s tenistou Tomášem Berdychem autor: Petr Sznapka, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1948/194742.jpg?1284554153
 • Český tenista Tomáš Berdych autor: Petr Sznapka, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1948/194740.jpg?1284553982

"Nominaci kapitán nemá, musí se pobavit s Radkem (Štěpánkem), takže si musíte počkat," odpověděl při tréninku mluvčí týmu Tomáš Cibulec na otázku o variantách nasazení hráčů do pátečních dvouher. O roli jedničky v podobě sedmého hráče světa Berdycha není pochyb. Finalista Wimbledonu trénuje v bělehradské hale naplno a postupně si zvyká na o něco pomalejší kurt, než jaký byl na US Open.

"Kluci ladí formu a lítá jim to pěkně," komentoval Jan Hájek trénink Berdycha s Minářem. Právě Minář, nebo Hájek by mohl hrát v pátek místo Štěpánka. Ten se teprve v srpnu vrátil po nemoci na kurty a je možné, že naskočí až do čtyřhry. "Sestavu rozhode kapitán. Má na to ještě den času," nechtěl Hájek spekulovat o českém rozložení sil.

Tenista Hájek dva dny netrénoval

Hájek vynechal dva dny tréninku. Hráč cítil začínající virózu, proto po dohodě s lékařským týmem odpočíval, ale ve čtvrtek opět do přípravy naskočí. "Není to nic vážného, už je mi líp a ve čtvrtek naskakuji zpět do tréninku," řekl Hájek, který byl strůjcem výhry českých tenistů ve čtvrtfinále v Chile.

Srbové s napětím očekávali přílet finalisty US Open Djokoviče do Bělehradu. Druhý hráč světa musí podle rádce domácího daviscupového týmu Nikiho Piliče hrát od začátku, ale jisté to není. "Můj osobní tip je, že v pátek hrát nebude, že naskočí do čtyřhry a bude připravený na nedělní zápas s Berdychem," uvažoval Hájek. Faktem je, že Djokovič bude mít na trénink jen den a musí se po šesti nedělích v zámoří vypořádat s šestihodinovým časovým posunem.

Djokovič letos v Davis Cupu neprohrál ani jednu ze čtyř dvouher a je pro Srby nepostradatelný. Druhý deblista světa Nenad Zimonjič ale uvedl, že pro jejich tým hovoří variabilita. "Naší výhodou je, že kdokoli hraje dvouhru, nemusí hrát všechny tři dny. Doposud nám to fungovalo," uvedl Zimonjič v rozhovoru pro web daviscup.org. Vedle Djokoviče má kapitán Obradovič do dvouher na výběr vyrovnané duo Janko Tipsarevič (37. dvouhra ATP) a Viktor Troicki (47.).

Novak Djokovič
Novak Djokovič
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.