ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Déšť posunul finále US Open na pondělní večer

Velikost textu:

New York - Finále dvouhry mužů tenisového US Open se uskuteční až v pondělí. Pořadatelé přesunuli duel mezi světovou jedničkou Španělem Rafaelem Nadalem a Srbem Novakem Djokovičem kvůli dešti. Zápas ve Flushing Meadows by měl začít ve 22:00 středoevropského času. Déšť se v New Yorku spustil dvě hodiny před plánovaným začátkem nedělního zápasu. Kvůli tomu bylo přerušeno už finále čtyřhry žen. Druhá nasazená dvojice Liezel Huberová, Naděžda Petrovová vedou nad Vaniou Kingovou a Jaroslavou Švedovovou 5:4 v třetím setu.

Finále mužské dvouhry muselo být odloženo
Finále mužské dvouhry muselo být odloženo
Otevřít galerii
 • Finále mužské dvouhry muselo být odloženo autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1941/194037.jpg?1284349560
 • Rafrael Nadal autor: Charles Krupa, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1920/191905.jpg?1283595598

"Obávali jsme se, že pršet hned tak nepřestane a s ohledem na hráče a diváky by nebylo fér je tady držet," uvedl v neděli Chris Widmaier, mluvčí americké tenisové asociace USTA. Třiadvaceti tisíc diváků tak musí do hlediště stadionu Arthura Ashe v pondělí znovu.

Oba hráči přijali rozhodnutí s nadhledem. "Prostě si počkám na další den, není to nic strašného," řekl Nadal, který v případě výhry jako sedmý hráč historie získá všechny grandslamové turnaje. "Dělal jsem si legraci, že potřebuji déšť, abych si víc odpočinul a vidíte, tady to je," vtipkoval třetí nasazený Djokovič, který v sobotu před půlnocí vyřadil v semifinále Rogera Federera.

Uvažuje se o zatahovací střeše

Finále US Open se kvůli špatnému počasí uskuteční v pondělí již třetí rok po sobě. Pořadatelé proto možná začnou uvažovat o zatahovací střeše. Ta by odhadem stále 150 miliónů dolarů. Pro Srba Djokoviče je pondělí finále další komplikací směrem k přesunu do Evropy na semifinále Davisova poháru v Bělehradu proti českým tenistů. Zápas na tvrdém povrchu začne již v pátek.

US Open
US Open
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.