ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Bratři Bryanové vyhráli potřetí čtyřhru na tenisovém US Open

Velikost textu:
aktualizováno 10. 9. 2010 21:30

New York - Mužskou čtyřhru na tenisovém US Open vyhráli američtí bratři Mike a Bob Bryanové, kteří ve finále porazili Inda Rohana Bopannu s Pákistáncem Ajsámem Kúreším dvakrát 7:6. Zkrácené hry, které rozhodovaly o výsledku vyrovnaných setů, získali domácí favorité v poměru 7:5 a 7:4. Celkově tak bratrský deblový pár dosáhl na osmý grandslamový titul.

Tenisový deblový pár Mike a Bob Bryanovi
Tenisový deblový pár Mike a Bob Bryanovi
Otevřít galerii
 • Tenisový deblový pár Mike a Bob Bryanovi autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Tenis autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1910/190979.jpg?1283282059

"To, co dělají oni, je mnohem důležitější, než vyhrát US Open," řekl Bob Bryan po finále. Připomněl tím fakt, že Bopanna a Kúreší ukazují, že dlouholeté spory jejich zemí jsou nesmyslné. Kúreší je navíc povzbuzením pro své krajany v povodněmi poničené zemi. Bryanové se rozhodli, že část své odměny věnují na fond pomoci Pákistánu.

Bryanové po celý průběh turnaje potvrzovali roli nejvýše nasazeného páru, na cestě za třetím titulem z Flushing Meadows neztratili ani set.

Bob Bryan si letos z New Yorku odveze hned dvě trofeje, neboť společně s Liezel Huberovou vyhrál i smíšenou čtyřhru. Naopak Kúreší nedokázal ani druhou finálovou účast proměnit v turnajové vítězství. Společně s českou tenistkou Květou Peschkeovou byl ve čtvrtečním finále mixu také na poražené straně.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.