ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Poslední Češka na US Open skončila, Kvitová prohrála s Clijstersovou

Velikost textu:

New York - Petra Kvitová se jako poslední česká tenistka rozloučila s dvouhrou na US Open. Semifinalistka Wimbledonu ve třetím kole v New Yorku sice v úvodu zaskočila obhájkyni titulu Kim Clijstersovou, ale s Belgičankou dnes nakonec prohrála jasně 3:6, 0:6. Do letošního US Open zasáhlo celkem čtrnáct českých zástupců, přičemž první kolo přešli jen dva z nich. Iveta Benešová ale dohrála ve druhém kole a Kvitová skončila hned o kolo později.

Petra Kvitová
Petra Kvitová
Otevřít galerii
 • Petra Kvitová autor: Kathy Willens, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1919/191870.jpg?1283543253
 • Petra Kvitová na US Open autor: Petra Kvitová, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1919/191852.jpg?1283542186

Kvitové se povedl vysněný vstup do utkání. Hrála bez zábran a rozdávala tvrdé rány z rohu do rohu. Clijstersová se nestačila ani zahřát a Češka jí dvakrát vzala podání a rychle vedla 3:0. "Nikdy nemůžete moc dlouho hrát, jak jsem hrála (na začátku), a bohužel mě to přešlo docela brzo," řekla Kvitová Radiožurnálu. "Začala jsem potom hodně kazit a ona se do toho dostala. Každý má slabé chvilky a já jsem ji měla docela dlouho," doplnila.

Naděje na šokující výsledek ale trvala jen úvodních patnáct minut. Druhá nasazená Clijstersová nezpanikařila. "Kvůli podání mám v posledních týdnech problémy, ale byla jsem schopná začít hrát agresivněji ve výměnách a dostala jsem se z toho," řekla česká hráčka.

Clijstersová hrála jako hurikán

Belgičanka držela déle míč ve hře a hrála dlouhé údery k lajnám. Dvacetiletá Kvitová se snažila stále hrát na hranici rizika, ale začala často chybovat. Clijstersová navíc skvělým pohybem pokrývala celý dvorec a míči do stran dokázala českou hráčku rozběhat. Výsledkem bylo, že demoralizovaná Kvitová neměla šanci a ztratila dvanáct her v řadě, tedy dostala dva "kanáry".

Clijstersová od stavu 0:3 připomínala hurikán Earl, který se blíží k východnímu pobřeží USA a možná kvůli němu bude program turnaje narušen. Belgičanka řekla, že kvůli tomu nespěchala. "Ale jsem ráda, že si můžu jít hrát s dcerou, hurikánem Jada," smála se spokojená tenistka.

Belgická tenistka Kim Clijstersová
Belgická tenistka Kim Clijstersová
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.