ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Federer začal tenisové US Open představením plným es

Velikost textu:
aktualizováno 31. 8. 2010 11:55

New York - Tenista Roger Federer zakončil první hrací den grandslamového US Open skvělým představením. Švýcar nadchl diváky výhrou nad Argentincem Brianem Dabulem 6:1, 6:4 a 6:2. Druhý hráč světa dal osmnáct es a předvedl i jeden hvězdný kousek. Federer ve druhém setu zdvihl diváky ze sedaček úderem zády k síti mezi nohama, kterým soupeře přesně prohodil. Stejný trik se mu povedl loni v semifinále proti Srbovi Novaku Djokovičovi.

Spokojený Roger Federer
Spokojený Roger Federer
Otevřít galerii
 • Spokojený Roger Federer zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1908/190753.jpg?1283241886
 • Brian Dabul zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Po vítězném úderu zdvihl Federer ruce nad hlavu jako vítěz, obecenstvo hučelo a aplaudovalo uznáním a Dabul tleskal rukou o raketu. "Zahrál jsem takových úderů jen pár za život a dva z nich tady na centrkurtu. Je úžasné se o takový moment s vámi podělit," řekl Švýcar při rozhovoru na dvorci.

"Bylo to zase neuvěřitelné. Otočil jsem se a nemohl uvěřit, že míček skončil v rohu," uvedl Federer, jenž si úderu cenil ještě o trochu víc než toho loňského proti Djokovičovi. "Tenhle byl možná ještě těžší, protože jsem měl pocit, že musím míček dobíhat mnohem dál. Neměl jsem vůbec čas se připravit, jen jsem do toho dal poslední síly," dodal devětadvacetiletý Švýcar.

"Nedá se s ním hrát, když má jeden ze svých dnů," řekl Dabul, 96. hráč světa. "Je perfektní," ocenil bývalou světovou jedničku. Parádním kouskem dal Federer vzpomenout na reklamní klip, při kterém sestřelil servisem lahev z hlavy muže. Klip se stal internetovým hitem, který si pustilo šest milionů lidí.

Výkonu Federera se dala vytknout jen jedna věc. Měl malou úspěšnost využitých brejkbolů, proměnil jich jen pět z devatenácti. Dobře naladěný tenista přispěchal s vysvětlením. "To je jeho chyba," vtipkoval směrem ke svému novému trenérovi Paulu Annaconemu.

Ve večerních zápasech na dvorci Arthura Ashe si Federer vylepšil bilanci na 16 výher bez porážky. "Cítím se tam skvěle," usmíval se pětinásobný vítěz turnaje a loňský finalista. "Rád bych došel do finále i letos, ale cesta to je dlouhá a těžká," doplnil. Ve druhém kole devětadvacetiletého Federera čeká Němec Andreas Beck, který v prvním kole vyřadil krajana Michaela Berrera.

Roger Federer
Roger Federer
přehrát video
Telefonát Karla Knapa
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.