ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Olympijský striptýz se Mongolům nevyplatil. Tři roky se nepodívají na žíněnku

Velikost textu:

Ulánbátar - Poměrně ostrý trest udělila Světová zápasnická federace mongolským trenérům. Ti během souboje jejich svěřence o bronz na Hrách v Riu protestovali vůči rozhodnutím sudí striptýzem. Nyní je stihl tříletý zákaz účasti v mezinárodních soutěžích, mongolský svaz navíc musí zaplatit pokutu 50 tisíc švýcarských franků (1,24 milionu korun).

přehrát video
Svérázný protest mongolských trenérů po porážce jejich svěřence

Trenéři Cerenbátar Cogbajar a Bjambarenčin Bajará neunesli porážku svého svěřence Mandachnarana Gancoriga v utkání o třetí místo ve váze do 65 kg. Gancorig vedl nad Uzbekem Ichtijorem Navruzovem 7:6, v závěrečných sekundách ale kolem soupeře jen tančil, vítězně zvedal ruce a odmítal bojovat, za což dostal od rozhodčích trestný bod.

Mongolští zástupci se proti vyrovnání stavu odvolali, a protože po revizi situace neuspěli, sudí udělili Uzbekovi další bod, kterým duel vyhrál. Oba trenéři se poté na žíněnce na protest nejprve svlékli do půl těla a vyzuli, poté jeden z nich sundal i tepláky a skončil jen ve spodním prádle. Po verdiktu mezinárodní federace se nyní na světových soutěžích neobjeví až do srpna 2019.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.