ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Kisý a Koblasa skončili pátí, Ježek s Bouškou na medaile v Riu nedosáhli

Velikost textu:
aktualizováno 14. 9. 2016 22:02

Rio de Janeiro - Čeští reprezentanti na paralympijských hrách v Riu de Janeiru zařídili dvě pátá místa, o která se zasloužili koulař Aleš Kisý a cyklista Ivo Koblasa v časovce jednotlivců kategorie C2. Medailové naděje českého týmu nenaplnili cyklisté Jiří Ježek a Jiří Bouška, kteří obsadili v kategorii C4 devátou, respektive desátou příčku.

Cyklista Ivo Koblasa
Cyklista Ivo Koblasa

Šestatřicetiletý Kisý, který je po úrazu upoután na invalidní vozík s postižením dolních i horních končetin, hodil ve finále v Riu svůj letošní nejlepší výkon 7,81 m a jen těsně zaostal za svým paralympijským maximem, kterým byla čtvrtá místa z Pekingu i Londýna.

Třiadvacetiletého Koblasu, jenž prodělal dětskou mozkovou obrnu, dělilo při druhém paralympijském startu v kariéře od medaile více než půl minuty. Ještě více ztratili Ježek s Bouškou, kategorii jezdců s podkolenní amputací suverénně ovládl Slovák Jozef Metelka, za nímž Češi zaostali o více než dvě a půl minuty.

Osmé místo vybojovala v časovce cyklistka s nadkolenní amputací Tereza Diepoldová stejně jako Tomáš Kajnar mezi muži s postižením horních končetin. Na handbiku závodící Kateřina Antošová skončila devátá. Tribikeři Jiří Hindr a David Vondráček obsadili šesté a dvanácté místo.

přehrát video
Ježek po časovce: S umístěním spokojený být nemůžu
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.