ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Výsledek je skvělý, pochvaluje si start paradrezúry třináctá Vištalová

Velikost textu:

Rio de Janeiro – První česká účastnice v paradrezúře Anastasja Vištalová načala paralympijskou soutěž velmi dobře. Se ziskem 69,391 % jí patří 13. místo. Vysněná desítka není daleko. Do finále postupuje po dvou kolech z šestadvaceti nejlepší sedmička.

přehrát video
Vištalová zvládla vstup do paralympiády skvěle

"Myslím si, že se nám to povedlo. Všichni jsme dělali, co jsme mohli. Výsledek bezmála 70 procent je skvělý – na to, že jsme pro rozhodčí neznámí. Jsem hrozně moc spokojená," uvedla Vištalová po prvním kole.

Vištalová jede v kategorii 1A, tedy mezi těmi nejpostiženějšími, kde není povolen klus. Do druhého kola si věří. "Vždycky se to dá zlepšit. Drezúra je o dopilování malých detailů, ale je to také o jménu. Čím více budu jezdit, tím více mě budou rozhodčí znát a budou ochotni dát známku vyšší. Teď ještě byli opatrní," podotkla. "V úvodu dokonce řekli, že jsme z Československa, takže nepobrali ani to rozdělení," dodala s úsměvem.

V Riu končí zima a nastává teplé až horké počasí. Včera bylo přes třicet stupňů. "Bylo to hrozné. Vařila jsem se ve vlastní šťávě, ale věděla jsem, že to těch dvacet minut musím vydržet děj se, co děj," popsala své pocity Vištalová.

Jednadvacetiletá Vištalová absolvuje soutěž s koněm Lata Brandis ze stáje Eleonory Kinské. "Užívá si to, miluje závody a péči okolo. Je pohodář. Kliďas na sto procent," uvedla o své zvířecí družce Vištalová.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.