ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Keňa po nejúspěšnějších Hrách rozpustila olympijský výbor

Velikost textu:

Nairobi - Šest zlatých, šest stříbrných a jedna bronzová medaile. Taková je olympijská bilance Keni. Pro tuto africkou zemi to byly nejúspěšnější Hry v historii. Přesto nyní rozpustila svůj národní olympijský výbor. Ministr sportu Hassan Wario odůvodnil krok podezřením ze špatného hospodaření olympijského týmu a dalšími interními problémy v Riu de Janeiro.

Keňanka Jemima Sumgongová v cíli olympijského maratonu
Keňanka Jemima Sumgongová v cíli olympijského maratonu

Wario sestavil komisi, jež má prohřešky vyšetřit a předložit výsledky do 30. září. "V týmu údajně docházelo k chybám při ubytování a cestování, zneužívání akreditací či ke ztrátám oblečení, jež se nikdy nedostalo ke sportovcům," uvedl ministr.

Ještě před Hrami si kapitán keňského týmu Wesley Korir na olympijské funkcionáře stěžoval. Slavný maratonec požadoval lepší vedení, doplacení dlužných částek a okamžitý konec údajného obtěžování sportovců antidopingovými funkcionáři.

Generální sekretář Keňského olympijského výboru Francis Paul uvedl, že se jeho organizace obrátí na Mezinárodní olympijský výbor. "Budeme je o tom informovat, aby to prošetřili. Setkáme se a budeme o tom diskutovat," řekl.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.