ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Solová si za své opovržlivé výroky půl roku nezahraje za národní tým

Velikost textu:

Chicago – Nerespektovala soupeřky, půl roku si nezahraje. Brankářka americké fotbalové reprezentace Hope Solová dostala půlroční stopku v mezistátních zápasech za urážku soupeře během olympijského turnaje v Riu de Janeiro. Domácí svaz ji potrestal za to, že po vyřazení ve čtvrtfinále od Švédska označila tým Seveřanek za bandu zbabělců.

Americká gólmanka Hope Solo
Americká gólmanka Hope Solo

Solové se nelíbil defenzivní styl, jaký Švédky proti obhájkyním titulu praktikovaly. Zápas skončil po základní hrací době i po prodloužení remízou 1:1 a penaltový rozstřel rozhodl o tom, že tým USA vůbec poprvé v historii OH chyběl ve finále. Do té doby Američanky čtyři z pěti olympiád vyhrály.

Nesplňuje normy chování reprezentantky...

Národní svaz označil výrok pětatřicetileté Solové za nepřijatelný. "Nesplňuje normy chování reprezentantky. Od všech bez výjimky vyžadujeme dodržování zásad fair play a respektu vůči soupeři," uvedl šéf amerického fotbalu Sunil Gulati.

Vyjádření jediné brankářky na světě, která má odehráno přes dvě stě reprezentačních zápasů, se v Riu nelíbilo ani Mezinárodnímu olympijskému výboru, k trestu ale nesáhl.

U národní federace Solové přitížila její kontroverzní minulost. Dvojnásobná olympijská vítězka je proslulá různými excesy. Čelila obvinění z domácího násilí, neboť údajně pod vlivem alkoholu napadla sestru a synovce a způsobila jim lehká zranění. Jindy se zase při silniční kontrole chovala agresivně k policistům, a protože k incidentu došlo během reprezentačního srazu, dostala za to třicetidenní distanc.

přehrát video
Brankářka Solová nesmí půl roku hrát za reprezentaci
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.