ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor

Poslední zlata získaly USA a Rusko, mongolští trenéři protestovali striptýzem

Velikost textu:
aktualizováno 21. 8. 2016 22:18

Rio de Janeiro – Poslední zápasnická zlata na olympijských hrách v Riu de Janeiro získali volnostylaři Kyle Frederick Snyder z USA ve váze do 97 kg a Rus Soslan Ramonov v kategorii do 65 kg. Utkání o bronz v nižší váhové kategorii bylo poznamenáno skandálním chováním mongolských trenérů, kteří se na prostest proti porážce svého svěřence na žíněnce svlékli.

Soslan Ramonov
Soslan Ramonov

Snyder potvrdil roli největšího favorita své váhy. Dvacetiletý mistr světa porazil ve finále o 13 let staršího Chetaga Gozjumova z Ázerbájdžánu, jenž získal po bronzech z Her v Pekingu a Londýně stříbro.

Snyder v této kategorii navázal na londýnské zlato Jakea Varnera, kterého letos v dubnu porazil v americké kvalifikaci.

Mistr světa z roku 2014 Ramonov nedal ve finále šanci Toghrulu Asgarovovi z Ázerbájdžánu. Pětadvacetiletý Rus porazil zlatého medailistu z Londýna ve váze do 60 kg na jasnou technickou převahu už po dvou minutách boje.

přehrát video
Svérázný protest mongolských trenérů po porážce jejich svěřence

Skandální závěr mělo utkání o bronz v kategorii do 65 kg mezi Uzbekem Ichtyorem Navruzovem a Mandakhnaranem Ganzorigem z Mongolska. Ganzorig vedl v závěru duelu 7:6, v posledních vteřinách ale začal předčasně slavit a byl rozhodčími potrestán za pasivitu a vyhýbání se zápasu.

Bronzovou medaili tak rozhodčí přiřkli uzbeckému zápasníkovi, což neunesli Ganzorigovi trenéři a přímo na zápasové žíněnce Carioca Areny se na protest svlékli. Oba členy mongolského týmu musela z arény vyvést až ochranka.

Zápas muži - volný styl:

Do 65 kg: 1. Ramonov (Rus.), 2. Asgarov (Ázer.), 3. Chamizo (It.) a Navruzov (Uzb.), 5. Molinaro (USA) a Ganzorig (Mong.), 7. Valdes (Kuba) a Novačkov (Bulh.).

Do 97 kg: 1. Snyder (USA), 2. Gozjumov (Ázer.), 3. Saritov (Rum.) a Ibragimov (Uzb.), 5. Odikadze (Gruz.) a Andrijcev (Ukr.), 7. Jazdání (Írán), 8. Ibragimov (Kaz.).

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.