ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Kateřinu Nash budu přemlouvat na Tokio, směje se trenér Zapletal

Velikost textu:
aktualizováno 21. 8. 2016 14:02

Rio de Janeiro - Reprezentační trenér bikerů Viktor Zapletal sršel spokojeností po jízdě české závodnice Kateřiny Nash. Její jízda podle něj patřila k těm nejlepším. "Já jsem ji v Londýně přemlouval, aby jela Rio, teď ji budu přemlouvat, aby jela Tokio," směje se Zapletal. Zda ho osmatřicetiletá bikerka vyslyší po nejlepším výsledku v Riu, se teprve ukáže.

Kateřina Nash jela poprvé před dvaceti lety při olympijské premiéře horských kol v Atlantě. V Riu de Janeiro si dojela pro páté místo, kterým trenéra Zapletala velmi rozradostněla.

"Přál jsem si, aby se Káče povedlo zajet v momentálním stavu co nejlépe, aby neudělala žádnou chybu, a to se povedlo. Páté místo je úžasné, to je náš historický úspěch a já z toho mám hroznou radost," prohlásil.

přehrát video
Trenér Zatloukal: Kateřinu budu přemlouvat na Tokio

Připomněl, že česká bikerka se výkonnostně drží už několik let ve světové osmičce, a závod v Riu patří podle něj k jejím nejlepším výkonům. "Hlavně projev celého toho závodu, jela úžasně," hodnotí výkon české reprezentantky Zapletal.

Tokio je ve hře

Kateřina Nash se podle Zapletala vyznačuje pohodou, z ničeho si nedělá příliš stresu. "Když jí to jde, má radost, když jí to nejde, svou situaci v skrytu duše zhodnotí a poučí se z toho, aby to příště bylo lepší," shrnul její přístup a poznamenal se smíchem, že osmatřicetiletou závodnici bude přemlouvat ke startu na olympiádě 2020 v Tokiu.

A zatímco v Londýně mluvila závodnice o své poslední olympiádě, tentokrát žádné jasné stanovisko o budoucnosti nedávala. Sama dlouho nechtěla ani do Ria. "A teď jsem hrozně ráda, že jsem se rozhodla do toho ještě jednou jít," řekla Nash po závodě.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.