ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Tyčkařkám se nelíbí slova Isinbajevové o neplnohodnotné soutěži

Velikost textu:

Rio de Janeiro – Řecká tyčkařka Ekaterini Stefanídiová si nemyslí, že by při olympijském triumfu získala méně hodnotnou zlatou medaili kvůli tomu, že na Hrách chyběla Ruska Jelena Isinbajevová. Světové rekordmance znemožnila účast v Riu de Janeiro mezinárodní federace IAAF v rámci trestu pro ruský svaz kvůli dopingovým praktikám v zemi. Dvojnásobná olympijská vítězka a trojnásobná mistryně světa na to konto prohlásila, že při její absenci na olympijských hrách nebudou ve hře plnohodnotné medaile, a zopakovala to ještě těsně před tyčkařským finále, když oznámila konec kariéry.

Ekaterini Stefanídiová
Ekaterini Stefanídiová

"Mně ale nepřipadá, že by ta medaile byla nějak nekompletní," podotkla Stefanídiová. Na prohlášení Isinbajevové ji mrzelo, že s ním mířila na soupeřky, které s rozhodnutím o její neúčasti neměly nic společného. "Myslím, že každá z nás by byla ráda, kdyby tady byla, kdyby měla možnost ji porazit. Ale je to takhle a my s tím nemáme nic společného," řekla nová šampionka.

Ruská světová rekordmanka se dočkala kritické reakce i od dalších finalistek olympijského závodu. "Její poznámky lze brát jako nemístné a neuctivé vůči všem, kteří tam dnes byli," řekla stříbrná medailistka Sandi Morrisová z USA, jež stejně jako Stefanídiová překonala 485 centimetrů. "Přitom ona je někdo, ke komu jsem celý život vzhlížela, a docela mě zklamalo, co jsem slyšela," dodala.

"Myslím, že jako sportovkyně s tolika světovými rekordy a tituly by takové věci říkat neměla. Nedovedu si představit, že by něco takového o svých soupeřích prohlásil Usain Bolt," podotkla německá tyčkařka Lisa Ryzihová. A připojila se i její krajanka Martina Strutzová. "Absolutně přehnané. A kromě toho, ani před čtyřmi lety Jelena žádné zlato nevyhrála," připomněla londýnský závod, ve kterém Isinbajevová obsadila až třetí místo a neobhájila tituly z Atén a Pekingu.

přehrát video
Zlatý pokus tyčkařky Stefanídiové
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.