ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Historicky první zlato pro Pobřeží slonoviny vybojoval v taekwondu Cissé

Velikost textu:

Rio de Janeiro – Poslední sekundy rozhodly o historicky první zlaté olympijské medaili pro Pobřeží slonoviny. V nich totiž taekwondista Cheick Sallah Cissé předvedl vítězný kop, kterým v kategorii do 80 kg porazil na poslední chvíli Brita Lutala Muhammada.

Cissé slavící historicky první zlato pro Pobřeží slonoviny
Cissé slavící historicky první zlato pro Pobřeží slonoviny

Dvaadvacetiletý africký šampion Cissé dramatické finále rozhodl v samém závěru kopem z otočky na hlavu, za což dostal tři body a skóre otočil ve své vítězství 8:6. Pobřeží slonoviny navíc v pátek na brazilských Hrách slavilo i bronz zásluhou Ruth Marie Christelle Gbagbiové.

Střední váhu žen (do 67 kg) v Riu ovládla mistryně světa Oh Hye-Ri a rozšířila sbírku korejské velmoci a zároveň země, v níž se taekwondo zrodilo.

přehrát video
Dramatické finále taekwonda ovládl Sallah Cissé z Pobřeží slonoviny

Výsledky taekwonda:

Muži - Do 80 kg: 1. Cissé (Pobř. slon.), 2. Muhammad (Brit.), 3. Beigi Harčhegani (Ázerb.) a Vislátí (Tun.), 5. Lopez (USA) a Pazinski (Pol.), 7. Gülec (Něm.) a Shkara (Austr.).

Ženy - Do 67 kg: 1. Oh Hye-Ri (Korea), 2. Niareová (Fr.), 3. Gbagbiová (Pobř. slon.) a Tatarová (Tur.), 5. Azizovová (Ázerb.) a Chuang Chia-Chia (Tchaj-wan), 7. Louissaintová (Haiti) a Pagnottaová (Kan.).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.