ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Pozdě, ale přece. Rusko přišlo kvůli dopingu o další medaili z Pekingu

Velikost textu:

Rio de Janeiro - Ruské atletky přišly kvůli dopingu o stříbrnou medaili, kterou získala štafeta na 4 x 400 metrů na olympijských hrách v Pekingu v roce 2008. Zpětná prověrka vzorků totiž odhalila u jedné z členek družstva Anastasie Kapačinské užití anabolických steroidů. Dalšími hříšníky jsou desetibojař Alexandr Pogorelov a koulař Ivan Juškov. Oba budou vyškrtnuti z výsledků.

Po diskvalifikaci Pogorelova ze čtvrtého místa se v konečných výsledcích pekingského desetiboje posune Roman Šebrle z šestého na páté místo. Juškov byl ve finále koulařů desátý.

Rusko tak přišlo během jednoho týdne už o druhou štafetovou medaili. Kvůli dopingu Julije Čermošanské musí vrátit olympijské zlato ze závodu na 4 x 100 metrů.

Ve čtvrtkařské štafetě v Pekingu doběhly Rusky druhé za Američankami. Na stříbrnou příčku se nyní posunou původně bronzové Jamajčanky, na stupně vítězů postoupí čtvrté Bělorusko.

Nová analýza odhalila ve vzorku Kapačinské stejně jako u Čermošanské stopy stanozololu a turinabolu. Byla proto diskvalifikována i z pátého místa v individuálním závodě na 400 m. Stejná anabolika nalezla kontrola i u Juškova, který měl ve vzorku navíc oxandrolon, Pogorelov měl pozitivní výsledek na turinabol.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.