ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Zraněná Hlaváčková má nařízený klid, US Open chce ale stihnout

Velikost textu:

Plzeň - Po zranění v obličeji na olympiádě v Riu má tenistka Andrea Hlaváčková od lékařů nařízený nejméně dvoutýdenní klid, ale US Open chce stihnout. Grandslam v New Yorku začne 29. srpna. Podle aktuálního stavu se rozhodne, zda nastoupí do kvalifikace dvouhry, se čtyřhrou počítá.

Hlaváčková, desátá deblistka světového žebříčku, dostala v semifinále olympijské čtyřhry ránu tenisákem pod levé oko od švýcarské hvězdy Martiny Hingisové. Po úterním návratu z Brazílie podstoupila dvě vyšetření, která potvrdila zlomeninu v očním oblouku. Oko má v pořádku. Doporučení lékařů ale zřejmě nedodrží.

"Dva až tři týdny bych si měla dát úplné volno. Do Ameriky chci odletět v pátek nebo v sobotu. S profesorem Kolářem jsem se dohodla, že se budu sledovat a uvidí se, jak mi bude. Když se budu cítit v pořádku, ráda bych nastoupila v kvalifikaci singlu, na čtyřhru už bych měla být určitě připravená," řekla.

přehrát video
Sestřih utkání Strýcová/Šafářová - Hlaváčková/Hradecká

Hlaváčková s Lucií Hradeckou promarnily proti Švýcarkám v Riu dva mečboly a po stříbru z Londýna se další olympijské medaile nakonec nedočkaly. S nateklým obličejem zvládla tenistka let domů dobře. "Otok splaskává, i když lékaři mi tvrdili, že to teď bude trochu víc bolet. Specialista ve vinohradské nemocnici naštěstí potvrdil, že oko je úplně v pořádku," dodala.

Zdroj: ČT sport, ČTK, Právo

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.