Buly - debata expertů

Nizozemky měly namále, v boji o zlato se střetnou s Velkou Británií

Rio de Janeiro – Nizozemské pozemní hokejistky si zahrají o třetí olympijské zlato za sebou. V semifinále zvládly penaltový rozstřel proti Německu a ve finále změří síly s Velkou Británií, která přesvědčivě zdolala Nový Zéland 3:0.

Radost nizozemských pozemních hokejistek
zdroj: Reuters autor: Matthew Childs

Němky vedly od 10. minuty, kdy po trestném rohu Julie Müllerové skórovala Lisa Schützeová. O šest minut později však vyrovnala rovněž z trestného rohu Maartje Paumenová.

Favorizované hráčky Oranjes měly během duelu výraznou převahu, ale výborně chytající brankářku Reynoldsovou nedokázaly vícekrát překonat. Rozhodl tudíž až penaltový rozstřel, v němž prokázaly pevnější nervy právě nizozemské hráčky. Rozhodující trefu si připsala Ellen Hoogová.

Nizozemské hráčky mohou na své dva olympijské triumfy z Pekingu a Londýna navázat v pátečním finále proti Velké Británii, která si o titul pod pěti kruhy zahraje poprvé. Bronzový celek z předcházejících Her posunula do rozhodující bitvy dvěma góly Alex Dansonová, třetí zásah přidala Helen Richardsonová-Walshová

Záznam semifinále pozemního hokeje: Nový Zéland – Velká Británie (Ž)