ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Francouzi zaskákali skvěle druhé kolo a ovládli parkúr družstev

Velikost textu:

Rio de Janeiro - Parkúr družstev vyhráli Francouzi, kterým se v této soutěži podařilo triumfovat poprvé od roku 1976. Druhé místo obsadili jezdci Spojených států, bronzové medaile získali Němci.

Francouzský jezdec Roger Yves Bost
Francouzský jezdec Roger Yves Bost

Francouzi vstupovali do druhého finálového kola z páté příčky, ale postupně se propracovali do čela, protože nechybovali a trestné body dostali pouze za překročení časového limitu. Nizozemci a Brazilci naopak chybovali a výrazně klesli.

V sestavě Francouzů vedle Kevina Stauta, Rogera Yvese Bosta a Pénélope Leprevostové nechyběl Philippe Rozier, syn Jeana-Marcela Roziera, který byl před čtyřiceti lety na Hrách v Montrealu členem zlatého francouzského družstva.

Stříbrné medaile uhájili Američané, o třetí místo se rozeskakovali Kanaďané s Němci. Těm už 16 let uniká zlato, slaví tak alespoň návrat na stupně vítězů, kde naposledy byli v roce 2004 v Aténách. Právě tehdy získali svůj pátý olympijský bronz.

přehrát video
Záznam jezdectví: parkur družstva finále

Parkúr - družstva:

1. Francie (Rozier/kůň Rahotep de Toscane, Staut/Reveur de Hurtebise, Bost/Sydney Une Prince, Leprevostová/Flora de Mariposa) 3 tr. body, 2. USA 5, 3. Německo 8/v rozeskakování 0, 4. Kanada 8/8, 5. Brazílie 13, 6. Švýcarsko 15, 7. Nizozemsko a Švédsko po 18.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.