ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Plavecký maraton rozhodl až fotofiniš ve prospěch Nizozemce Weertmana

Velikost textu:

Rio de Janeiro - Úřadující evropský šampion Ferry Weertman z Nizozemska vyhrál plavecký závod na 10 kilometrů. V dramatickém závěru v kulisách slavné Copacabany porazil až po prozkoumání cílové fotografie Řeka Spirose Gianniotise, bronz vybojoval s dvousekundovým odstupem rovněž až ve fotofiniši Marc-Antoine Olivier před Číňanem Cu Li-ťün.

Ferry Weertman a Spiros Janniotis v cíli závodu na 10 kilometrů
Ferry Weertman a Spiros Janniotis v cíli závodu na 10 kilometrů

Čtyřiadvacetiletý rodák z Naardenu, jenž vloni vybojoval na maratonské trati na mistrovství světa v Kazani stříbro, výhrou navázal na krajanku Sharon van Rouwendaalovou, která v Riu ovládla pondělní závod žen.

O dvanáct let starší Gianniotis útočil na zlato a zdálo se, že vyhraje, ve finiši ale rukou na první pokus špatně trefil cílovou desku. I tak ale oslavil ziskem stříbrné medaile životní úspěch. Na předchozích olympijských hrách v Londýně skončil těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě. Bronz bral v Riu de Janeiro třetí muž z evropského šampionátu v Hoornu Olivier.

V čele závodu se dlouho pohyboval Australan Jarrod Poort. V polovině trati i na mezičase 7,5 km měl před soupeři více než minutový náskok, v závěru mu ale zcela došly síly a propadl se až na 21. místo.

Dálkové plavání:

10 km: 1. Weertman (Niz.) 1:52:59,8 hod., 2. Gianniotis (Řec.) stejný čas, 3. Olivier (Fr.) -2,2, 4. Cu Li-ťün (Čína) -2,2, 5. Wilimovsky (USA) -3,4, 6. Ruffini -3,7, 7. Vanelli (oba It.) -4,1, 8. Hirai (Jap.) -4,8.

přehrát video
Dramatický závěr plaveckého závodu na 10 kilometrů
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.