ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor

Fuksa: Měl jsem to možná až moc na háku. Z umístění zklamaný nebyl

Velikost textu:

Rio de Janeiro - Kanoista Martin Fuksa neměl v úterý na olympijském kanálu svůj den. Nebyl ve své kůži, dokonce necítil ani nervozitu. I proto prý neuspěl v boji o olympijskou medaili. Od začátku finálového klání tušil, že něco není v pořádku, že jeho jízda se nebude ani zdaleka blížit ideálu. Šesté místo však nepovažuje za zklamání a bere ho pozitivně.

Martin Fuksa
Martin Fuksa

Týden před největším závodem dosavadní kariéry byl v klidu. V olympijské vesnici nic neřešil, veškeré potíže ho nechávaly klidným. Nerozhodily ho ani rozmary počasí - v pondělí večer se nad Riem přehnala vichřice a hrozily vlny, které notně potrápily zejména veslaře. "Otevřel jsem si okno, pěkně mi tam protahoval čerstvý vzduch. Věděl jsem, že se to vyfouká," řekl.
 
Nervozitou netrpěl a to byl možná problém. "Překvapilo mě, jak jsem to měl možná i trochu moc na háku. Fakt jsem byl úplně v klidu," uvedl Fuksa s tím, že nejspíš nezvládl naladit psychiku. Na loňském mistrovství světa, kde skončil druhý, byl naopak extrémně nervózní.
 
"Tehdy jsem byl před finále úplně hotovej a málem jsem vyhrál. Tady jsem byl na můj vkus až moc v klidu. Nevím, čím to je. Dopadlo to takhle. Samozřejmě si sám nervozitu nebudu chtít vybudovat, to musí přijít samo. Ale nic nepřišlo," divil se.

přehrát video
Fuksa medaili v Riu nezískal, na kilometru byl šestý

Žádný tlak na sebe nepociťoval. "Celou dobu jsem byl v pohodě. Říkal jsem si: Olympiáda? No a co! Trénuju jako vždycky na každý svůj vrchol. Jasně, upínal jsem se k tomu, ale bral jsem to v klidu. Žádný tlak jsem na sebe nepociťoval. Nic. Užíval jsem si to," líčil.

Fuksa: Byl jsem prostě pomalej
 
Dojem z jízdy měl zkažený. "Neměl jsem tu svoji pohodu. Semifinále bylo včera suprový, ráno rozjížďka skvělá. Jízda pro mě nebyla stoprocentní, neodešel jsem z ní s dobrým pocitem, že jsem odvedl dobrý závod, dobrý výkon," uvedl.
 
Věděl, že jeho soupeři od začátku pojedou naplno. "Já jsem chtěl jet na sebe, soustředil jsem se jen na sebe. Říkal jsem si: Pojď, je to olympiáda, dej do toho všechno!. Byl jsem tuhej, ale pomalej," uvedl. Měl nevýhodnou sedmou dráhu, to ale neřešil. "Samozřejmě to hraje roli, ale nebudu se na nic vymlouvat, byl jsem prostě pomalej."
 
Snažil se být pozitivní. "I ta šestka je fajn. Doufám, že to není poslední šance. Jsem mladej, jedu dál," prohlásil třiadvacetiletý kanoista, kterého čeká v Riu ještě závod na 200 metrů.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.