ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Je to divné pravidlo, vyjádřil se Svoboda k diskvalifikaci

Velikost textu:

Rio de Janeiro – Překážkář Petr Svoboda nebyl spokojený se svým výkonem, ale radoval se z postupu do semifinále. Pouze do doby, než jej překvapila zpráva o diskvalifikaci. Jeho druhá účast na OH nečekaně skončila.

Petr Svoboda
Petr Svoboda

Petr Svoboda startoval na olympiádě poprvé před osmi lety v Pekingu, kde skončil čtrnáctý. Svůj druhý olympijský výkon nehodnotil moc pozitivně. "Jsem z výkonu zklamanej. Cítím, že jsem měl na časy kolem 13,35, možná i líp," zlobil se na sebe Svoboda poté, co shodil většinu překážek na trati.

"Běžet takhle špatnej čas, to si nezasloužím být v semifinále. Udělat takových školáckých chyb, to je k smíchu," řekl. Po skončení posledního rozběhu se však radoval, neboť zaběhnutý čas mu na postup stačil. "Tohle je prostě nádherný. Já jsem na olympiádě v semifinále, ani tomu nemůžu uvěřit. Přítelkyni jsem říkal, že bych si přál, aby ten můj sportovní anděl mával křídlama a hnal mě dopředu. Možná se stalo, jak jsem dokopal všechny překážky, že mě prostě pustil," prohlásil.

přehrát video
Svoboda: Technicky to nevyšlo, na překážku jsem si šlápl


Neradoval se však dlouho, vzápětí byl ze závodu diskvalifikován z důvodu úmyslného shození překážky. "Divné pravidlo," nechápal verdikt rozhodčích. Pravdou je, že do překážek nabíhal hodně zblízka. "Neudržel jsem nervy na uzdě. Byl jsem u překážek moc blízko a bouchl jsem do nich," připustil.

Rozhodčí u videa názor na jeho přestupek potvrdili a česká strana sepisovala protest. Ale na výsledku to nic nezměnilo. Na dráhu se totiž vrátili poražení překážkáři z prvních dvou rozběhů ovlivněných deštěm a Svoboda by z postupové pozice byl sesazen i tak.


Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.