ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Nebývalý vichr na Copacabaně poslal do semifinále brazilský pár spolu s Nizozemci

Velikost textu:
aktualizováno 16. 8. 2016 06:07

Rio de Janeiro - Bitvu nejen se soupeři, ale hlavně s nepříjemným počasím přinesl plážovým volejbalistům první čtvrtfinálový den. V něm nejprve  pro mnohé v předčasném finále – vyhrál domácí pár Bruno Schmidt a Alison Cerutti proti favorizovaným Američanům Philu Dalhauserovi a Nicholasu Lucenovi. Brazilci tak budou o finále hrát s vítězi večerního zápasu, tedy nizozemskému tandemu Alexander Brouwer, Robert Meeuwsen.

Brazilská dvojice Bruno Schmidt, Alison
Brazilská dvojice Bruno Schmidt, Alison

Brazilský pár postupoval ze skupiny kvůli nečekané porážce od rakouské dvojice až z druhého místa, v prvním kole play-off však jednoznačně porazili španělskou dvojici Gavira, Herrer. Naopak Američané Dalhauser a Lucena postoupili z čela skupiny C a taktéž si bez problémů poradili s rakouským párem Huber, Seidl.

přehrát video
Záznam plážového volejbalu: Itálie - Rusko (M)

Zápas výrazně poznamenal vítr, který dělal problémy při sehrávce. Naopak hlavně během servisu bylo možné nevyzpytatelnost větru využít. Zápas nabídl mimo jiné souboj dvou nejlepších blokařů ve světové sérii. Začátek nabídl vyrovnané klání obou mužských párů, od stavu 11:10 ale Brazilci čím dál jistěji kráčeli k zisku prvního setu a jednoznačně dominovali.

Ve druhé sadě si ale vybrali slabší chvilku a umožnili favorizovaným Američanům vyniknout. Poměrem 21:12 Američané vyrovnali sety na 1:1. Ve třetí sadě však znovu ukázal svou sílu brazilský pár a vyhrál třetí set 15:9. K tomu mu jistě přispěl i šťastnější los a výběr příznivější strany vzhledem k větru.

Nizozemci Meeuwsen s Brouwerem se radují z postupu
Nizozemci Meeuwsen s Brouwerem se radují z postupu

Čistě nizozemské čtvrtfinále přineslo výhru Mouwsena s Bouwerem. O zápasu rozhodla především koncovka první sady, kdy Nummerdor s Varenhorstem nedokázali proměnit tři setboly, naopak ze zisku sady se radoval pozdější postupující Brouwer a Meeuwsenem.

Těžší cestu do semifinále měli Italové Nicolai a Lupo v souboji s Ruskem, o jehož konci na turnaji rozhodly především chyby Liamina a Barsuka v rozhodujících okamžicích. Rusové prospali začátek, v první sadě prohráli 21:18 a v té druhé se ochudili o velký náskok (22:20). Vybojovaný třetí set opět jednoznačně ovládla Itálie výhrou 15:11.

Opravdovou bitvu o postup do bojů o medaile svedl druhý ruský pár Krasilnikov, Semenov s Diazem Gomezem, Gonzalezem Bayardem z Kuby. Po dvou velmi vyrovnaných setech 22:20, 22:24 následovala nervydrásající závěrečná sada, v níž Rusové nakonec pokořili své soupeře 18:16.

PLÁŽOVÝ VOLEJBAL - ČTVRTFINÁLE

Muži:

Alison, Bruno Schmidt (Braz.) - Dalhausser, Lucena (USA) 2:1 (14, -12, 9)

Brouwer, Meeuwsen (Niz.) - Nummerdor, Varenhorst (Niz.) 2:0 (23, 17)

Nicolai, Lupo (Itá.) – Liamin, Barsuk (Rus.) 2:1 (21, -20, 15)

Krasilnikov, Semenov (Rus.) – Diaz Gomez, Gonzalez Bayard (Kuba) 2:1 (22, -22, 18)

přehrát video
Záznam čtvrtfinále plážového volejbalu: USA - Brazílie (M)
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.