ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Konec kariéry si ještě rozmyslím, říká pětatřicetiletá Jana Pechanová

Velikost textu:
aktualizováno 15. 8. 2016 19:31

Rio de Janeiro – Čtvrtý a poslední olympijský závod v dálkovém plavání má česká reprezentantka Jana Pechanová. Před ním hovořila o konci sportovní kariéry, devatenáctá žena z desetikilometrové trati v Riu ale ještě odchod na odpočinek zváží. Plavecký výkon u proslulé Copacabany si užila a umístění neřešila.

Jana Pechanová
Jana Pechanová

"Možná to byl poslední závod kariéry, možná ne. Rozhodovat se budu v průběhu příští sezony," upřesnila své původní plány poté, co si odbyla svůj olympijský výkon. Horko, které po několika deštivých dnech doprovodilo slunce, ani tak nevnímala. "Spíš mi bylo chladno, ale užila jsem si to," řekla závodnice.

přehrát video
Plavkyně Pechanová: Byl to zatraceně těžký návrat

Se svými pětatřiceti lety byla na startovní listině nejstarší. I proto brala své umístění a výkon s nadhledem. Samotnou možnost startovat v Riu hodnotí matka tříleté Pavlínky jako velký úspěch a splněný sen. "S trenérem si mě ještě nepletou, tvářím se, že mám všechno na háku. Nevnímala jsem, že jsem nejstarší. Bylo ale příjemné od rozhodčích, že mi přáli hodně štěstí, když mě tady viděli," uvedla s úsměvem.

Jana Pechanová se smíchem o výhledu na OH 2020:

"V Tokiu bude určitě hezky. Ale to nevím, co by se muselo stát, abych začala plavat na Tokio. I když plány jsou od toho, aby se měnily."

Závod patřil k těm náročnějším kvůli vlnám a měnícím se proudům. "Vůbec se neplavalo v klasickém balíku, ale po většinu času jsme plavaly v lajně," uvedla Pechanová. Zpočátku na soupeřky nestačila, v průběhu závodu se jim ale přiblížila. "Hodnotím to pozitivně, že jsem to nevypustila, nenechala je ujet a pořád jsem bojovala. Ve finiši jsem už ale neměla sílu, navíc cíl byl špatně vidět," popisovala.

Ježíš a caipirinha

Rio bude opouštět s pozitivními vzpomínkami, vždyť ani nervozitou před startem moc netrpěla. "Ale radši jsem se na telefon nedívala, co se děje doma," pousmála se. V Brazílii se jí líbilo i proto, že si užila českou olympijskou partu. "Sundám plavky, vezmu kraťasy a triko a půjdu fandit dalším sportovcům," plánovala.

Chystá i turistiku. "Půjdu se podívat na Ježíše, hned jak se dám do kupy," uvedla. A dá si také brazilský národní nápoj caipirinhu. "Ještě jsem ji neměla," podotkla.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.