ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Vydra: Pro Kvitovou bylo Rio priorita, baví ji bojovat za národ

Velikost textu:

Petra Kvitová se v posledních dvou sezonách více trápila, než vítězila. Na olympijském turnaji v Riu to však byla tak trochu jiná Kvitová, než jakou mohli vídat fanoušci na turnajích v posledních měsících. A podle kondičního trenéra české tenistky Davida Vydry rozhodně nešlo o náhodu. "My jsme se na Rio připravovali od listopadu. Petra řekla, že olympiáda je pro ni priorita, ať se stane, co se stane," prohlásil Vydra.

přehrát video
Vydra: Bylo to úžasných deset tenisových dní

"Minulý rok byla Petra nemocná. Měla mononukleózu. Pak tam byl rozchod s Davidem Kotyzou a měla nějaké osobní problémy. Takže tam to nefungovalo, tak jak mělo. Pořád jsme přípravu museli upravovat tak, aby nebyla zraněná," popisoval příčiny trápení Petry Kvitové v posledních dvou sezonách Vydra.

České tenistce se nedařilo ani na French Open ani ve Wimbledonu, na Hrách v Riu to však byla jiná písnička. "Petra pořád trénovala objemy a až měsíc před olympiádou jsme začali pořádně trénovat, bušit kondici a sílu, a snažili jsme se to vyladit přímo na Hry," prozradil kondiční trenér Kvitové. A že se formu podařilo načasovat nadmíru dobře, toho je důkazem bronzová medaile, která se houpe na krku české reprezentantky.

Petra Kvitová v Brazílii ukázala, že byla na turnaj dobře připravená nejen po fyzické, ale i po psychické stránce. "Petru strašně baví bojovat za národ, za Českou republiku. To ukázala na Fed Cupu. A to je strašná motivace pro ni," vysvětloval Vydra, co jeho svěřenkyni hnalo v Riu kupředu. "Musím říct jednu věc – Petra má obrovské srdce. Ona když si řekne, tak tam opravdu padne," dodal.

A důležitá byla pro Kvitovou i podpora, které se jí dostalo od zbytku české výpravy přímo na místě. "Hodně se to lámalo v zápase s Makarovovou, se kterou už letos prohrála 2:0 a vůbec si na ni nevěří. Nemá na ni takovou hru. Takže Petra chodila po českém domě a každému, koho potkala, řekla, ať přijde fandit, že jí to strašně pomáhá," popsal Vydra.

"Tak tam přišlo strašně Čechů. Přiletělo letadlo s atlety, tak tam všichni přišli, a tam se to podle mě zlomilo. To bylo stěžejní," myslel si trenér.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.