ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

KVÍZ: Jak se vyznáte v pravidlech a olympijské historii pozemního hokeje?

Velikost textu:

Jak se vyznáte v pravidlech a olympijské historii pozemního hokeje?

Pozemnímu hokeji od jeho definitivního zařazení do programu OH v roce 1928 dlouho vládla Britská Indie a posléze její nástupnické státy Indie a Pákistán. Až v Mnichově 1972 jejich zlatou sérii přerušilo:

Indie a Pákistán se střetly o zlato na třech olympijských hrách za sebou (Melbourne 1956, Řím 1960 a Tokio 1964), jakým výsledkem všechna tři finále skončila?

Zlatá éra dvou nejen sportovních rivalů skončila na přelomu 70. a 80. let s přechodem z přírodních trávníků na umělý povrch. Naposledy se na stupně vítězů na olympijských hrách probojoval(a):

Premiéra ženského turnaje v Moskvě 1980 byla poznamenána bojkotem olympiády ze strany Západu. Ve slabší konkurenci tak historické druhé místo mohlo vybojovat Československo. Zlatou medaili tehdy získal celek:

Která země dokázala v ženském turnaji získat cenný kov na posledních pěti olympijských hrách?

Zlaté medaile z olympiády v Londýně obhajují:

V pozemním hokeji hraje na každé straně, stejně jako u fotbalu, 11 hráčů včetně brankáře. V halové variantě, která je velmi populární zejména ve střední Evropě, tvoří základní sestavu:

Kolik minut trvá poločas v pozemním hokeji?

Veškeré rozměry a vzdálenosti na hřišti vychází z britských "imperiálních“ jednotek. Třeba hokejová branka je vysoká 2,14 metru, což je:

V pozemním hokeji se kromě červené a žluté karty uděluje i karta zelená. Potrestaný hráč:


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.