ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

V pozemním hokeji se rozhodovalo o čtvrtfinalistech, skupiny ovládly Nizozemky a Britky

Velikost textu:
aktualizováno 14. 8. 2016 05:30

Rio de Janeiro - V ženském pozemním hokeji se v sobotních duelech rozhodovalo, které týmy postoupí do čtvrtfinálových bojů. Některé týmy ale neměly postup ve svých rukou a musely se spoléhat na výsledky dalších utkání. Skupinu A ovládly suverénní Nizozemky, ve skupině B se prvenství po souboji s Američankami dočkaly Britky. 

Utkání Čína - Nový Zéland
Utkání Čína - Nový Zéland

Argentinky mají po jednoznačné výhře nad Indií zajištěný postup do čtvrtfinále. Hokejistky Argentiny dokázaly v utkání s Indií vstřelit neuvěřitelných pět branek, zatímco hráčky Indie neproměnily ani jednou. Indie po prohře 0:5 spadla na poslední pozici a s turnajem se loučí. Argentinky si ve skupině B udržely třetí příčku a postoupily do čtvrtfinále.

Nizozemské hokejistky zdolaly Němky 2:0 a suverénně si zajistily první příčku ve skupině A a zároveň postup do čtvrtfinále. Holanďanky udeřily hned v počátku utkání, když se v páté minutě trefila Xan de Waardová a ve 44 minutě poté skórovala Kitty van Maleová. Němky se ale i přes sobotní prohru s Holanďankami do čtvrtfinále podívají.

Favorizované Španělky zdolaly Jižní Koreu 3:2, ale na výhru se pořádně nadřely. I přes výhru neměly Evropanky po utkání s Koreou  postup do čtvrfinále ve svých rukou a čekaly na výsledek utkání Číny s Novým Zélandem. Přesto, že v tomto duelu by Číňankám k postupu stačil bod, Novozélanďanky je nepustily k žádné větší akci. Čína prohrála 0:3 a postupu se dočkalo Španělsko.

Utkání Velká Británie - USA
Utkání Velká Británie - USA

Velmi očekávaný duel mezi favorizovanými týmy skupiny B nabídl sobotní program pod pěti kruhy. Týmy Velké Británie a Spojených států amerických se dosud přetahovaly o vedení v tabulce, dnešní zápas ale rozhodl o prvenství Britek. Hokejistky Velké Británie díky trefám Brayové a Dansonové zdolaly Američanky 2:1.

Hokejistky Austrálie porazily Japonky 2:0 a ve svém posledním utkání ve skupině si zajistily třetí místo. Japonky obsadily ve skupině B pátou příčku a do dalších bojů se už nepodívají.

přehrát video
Záznam pozemního hokeje: Velká Británie - USA (Ž)

Pozemní hokej - ženy:

Skupina A:

Korea - Španělsko 2:3 (1:0)

Čína - Nový Zéland 0:3 (0:1)

Skupina B:

Velká Británie - USA 2:1 (0:0)

Austrálie - Japonsko 2:0 (1:0)

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.