Základní skupiny turnaje vodních pólistek ovládly Itálie a USA

Rio de Janeiro – Vodní pólistky Itálie a Spojených států splnily v závěrečných zápasech základních skupin olympijského turnaje úlohy favoritek a beze ztráty bodu postoupily z prvních míst do čtvrtfinále. Obhájkyně prvenství Američanky bez problémů přehrály Maďarsko, Itálie podobně suverénně porazila Rusko a ve čtvrtfinále se utká s Čínou.

Utkání vodních pólistek USA - Maďarsko
zdroj: Reuters autor: Laszlo Balogh

Zlaté medailistky z Londýna se s maďarskými soupeřkami v první čtvrtině trápily, do poločasu se jim však podařilo odskočit na uklidňující čtyřbrankový rozdíl. Rozhodující podíl na tom měla kapitánka Maggie Steffensová, autorka čtyř gólů, z toho tří právě v prvním poločase. Ve čtvrtfinále čeká na Američanky nejslabší celek osmičlenného turnaje, domácí Brazílie.

Ve druhém utkání skupiny B přestřílelo v poměrně vyrovnaném utkání Španělsko 12:8 Čínu a v prvním kole play-off narazí na Rusko. Australanky nedaly nejmenší šanci Brazílii a v papírově možná nejvyrovnanějším čtvrtfinále vyzvou v repríze utkání o bronz z Londýna Maďarsko.

Vodní pólo - ženy:

Skupina A: Rusko - Itálie 5:10 (2:3, 1:2, 1:3, 1:2), Austrálie - Brazílie 10:3 (1:1, 3:1, 3:0, 3:1).

Skupina B: Čína - Španělsko 8:12 (2:3, 4:4, 1:2, 1:3), Maďarsko - USA 6:11 (2:2, 1:5, 1:1, 2:3).