ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Topinková Knapková: Je těžké se koncentrovat, když nejde o medaili

Velikost textu:

Rio de Janeiro – Mirka Topinková Knapková zajela ve finále B čas, který by v boji o medaile stačil na druhé místo. Česká skifařka ale považuje malé finále za úplně jiný typ závodu, než je ten hlavní. Najít motivaci pro závod, ve kterém se hraje o sedmé až dvanácté místo, pro ni nebylo jednoduché. Se svým výkonem je nakonec spokojená, teď si chce odpočinout od tvrdé dřiny.

Mirka Knapková
Mirka Knapková

Obhájkyně skifařského zlata z Londýna zajela v malém finále čas 7:22,86, čímž se umístila na nejlepším, sedmém místě. Pokud by se jednalo o závod o medaile, získala by stříbro. Ale obě finále se podle Knapkové nedají porovnávat a nemyslí si, že by dosáhla stejného času. "Jsou to rozdílné závody," řekla.

Vyhrocenost závodu si Knapková vysvětluje tím, že se všechny veslařské naděje soustředí výhradně na olympiádu. "Všichni se připravují právě sem. Konkurence je tady velká, bylo tu asi dvanáct holek, které by mohly bojovat o medaile, proto jsou ty časy tak blízko u sebe."

přehrát video
Topinková Knapková hodnotí své výkony v Riu

Po zklamání ze semifinále, kde skončila čtvrtá, bylo pro stříbrnou medailistku z loňského mistrovství těžké se na závod skupiny B namotivovat. "Bylo těžké se koncentrovat, pokud jde o sedmé až dvanácté místo. Když jsem najednou nemohla bojovat o medaili, měla jsem pocit, že závody pro mě skončily," přiznala.

"Samozřejmě, že jsem pomýšlela na lepší výsledek. Poctivě jsem se na tuhle sezonu připravovala, hodně jsem tomu obětovala," řekla. Se svým výkonem byla Knapková ale ve výsledku spokojená. "Podala jsem dobrý výkon, i v tom nepostupovém semifinále."

Víceméně v dobrém nakonec vzpomíná i na první trénink v rozbouřených brazilských vlnách. "Byla to chvíle, ale připadalo mi to jako úplná věčnost," vybavovala si situaci, kdy se ocitla ve vodě, z níž ji museli lovit záchranáři. "Přijeli ke mně a ptali se, jestli mi mohou pomoct," vzápětí dodala s úsměvem.

Na další olympijskou účast zatím nemyslí, v následujícím roce se chystá polevit v tréninku a především si odpočinout od tvrdé dřiny.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.