ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Kudličku čeká kvalifikace, přípravu mu ale zkomplikovala prasklá tyč

Velikost textu:

Rio de Janeiro - V sobotu vstoupí do olympijské kvalifikace tyčkař Jan Kudlička. Mohl by v Riu překvapit, má už bronz z halového mistrovství světa i stříbro z mistrovství Evropy v Amsterodamu, letos vylepšil český rekord na 583 centimetrů, což ho řadí na páté místo na světě. Věří si, přestože závěrečnou část přípravy poznamenala nepříjemná nehoda.

Jan Kudlička
Jan Kudlička

Před pár týdny zlomil tyč, už poněkolikáté, jenomže tentokrát to hodně bolelo. Dostal takovou ránu do stehna, že se mu po několika minutách zamotala hlava. "Tady jsem to dostal, deset centimetrů a nemusel jsem tady vůbec být," pousmál se tyčkař při vzpomínce na nepříjemný zážitek a ukazoval na tříslo.

Kvůli nehodě musel vynechat poslední závod před odletem v Táboře. "Věřím, že mi ten závod chybět nebude. Stejně bych nebyl dobře připravený, dlouho jsem trénoval a byl bych unavený," mávl rukou. Rozskáče se prý až v kvalifikaci. "Potřeboval jsem si odpočinout i od té zlomené tyče. Zlaté Tegu s žebrama, teď to bylo horší," připomněl nehodu a pohmožděné kosti na MS v roce 2011.

Olympijská vesnice ani jídelna v Riu podle mnohých sportovců nepatří mezi nejkvalitnější v historii Her, Kudličku to ale netrápí. "Nejsme tady od toho, abychom degustovali. K jídlu si každý něco najde, já to beru jako nutnost. Ale autobusy si jezdí, jak chtějí," poukázal na jinou nepříjemnost. O to větší, že atletický stadion je od vesnice dost daleko. Náladu mu ale hned tak něco nezkazí.

Menší starosti mu dělá pouze počasí. "Jsem dobře naladěný, těším se, žádný problém nebyl. Je tady super parta, všichni fandí. Jen v dešti a větru se blbě skáče a trénuje," podotkl Kudlička. Je mu trochu líto, že si olympiádu víc neužije, neboť atletika je v druhém týdnu Her. "Ale člověk tady není od toho, aby si užíval. Nejsme tady na dovolené," řekl Kudlička. Ani po závodě z něj napětí úplně nespadne. V úterý bude držet palce své přítelkyni tyčkařce Jiřině Ptáčníkové.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.