ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Nejtěžší kategorie v judu patří Rinerovi a Andeolové z Francie

Velikost textu:
aktualizováno 12. 8. 2016 23:15

Hvězdný judista Teddy Riner z Francie splnil roli největšího favorita olympijského turnaje v nejtěžší kategorii nad 100 kg a obhájil zlato z Londýna. Poslední medaile v judu se rozdávala v ženské kategorii do 78 kilogramů, zlato si vydobyla v duelu s obhájkyní z Kuby Idalys Ortízovou Francouzka Emilie Andeolová.

Emilie Andeolová porazila ve finále Idalys Ortízovou
Emilie Andeolová porazila ve finále Idalys Ortízovou

Osminásobný mistr světa a pětinásobný kontinentální šampion Riner ve finále porazil Japonce Hisajošiho Harasawu a prodloužil svou vítěznou sérii. Naposledy našel přemožitele na mistrovství světa 2010 v kategorii open, ve své tradiční váze neprohrál dokonce od olympijských her v Pekingu 2008, kde získal bronz.

přehrát video
Francouzští judisté Riner a Andeolová ovládli nejtěžší kategorii

V semifinále měl Riner těžkou práci s Izraelcem Orem Sassonem, ve finále pak rozhodl o jeho vítězství větší počet napomínání pro Japonce. Se sedmadvacetiletým Rinerem se v budoucnu bude moci střetávat i čerstvý olympijský vítěz Lukáš Krpálek, jenž plánuje přejít ze své kategorie do 100 kg mezi judisty bez váhového omezení.

Teddy Riner
Teddy Riner

Francie byla jedním ze tří týmů, který vyslal do Ria maximální počet 14 judistů, ale na zlato čekala tradiční velmoc až do posledního dne. Ještě před Rinerem se o něj postarala Andeolová, jež ve finále kategorie nad 78 kg porazila v prodloužení na ippon obhájkyni vítězství z Londýna Idalys Ortízovou. Kubánka má nyní ve sbírce kompletní sadu medailí, neboť byla ještě třetí v Pekingu v roce 2008.

Judo:

Muži nad 100 kg:

 1. Riner (Fr.)
 2. Harasawa (Jap.)
 3. Silva (Braz.) a Sasson (Izr.)

Ženy nad 78 kg:

 1. Andeolová (Fr.)
 2. Ortízová (Kuba)
 3. Jamabeová (Jap.) a Jü sung (Čína)
Zdroj: ČTK, Reuters

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.