ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Skeetařka Jahodová do finále nepostoupila, zlato slaví Italka Bacosiová

Velikost textu:
aktualizováno 12. 8. 2016 23:40

Rio de Janeiro – Novou olympijskou šampionkou ve skeetu se stala italská debutantka Diana Bacosiová. Česká reprezentantka Libuše Jahodová finálové souboje už sledovala pouze jako divák. Čtyřiadvacetiletá střelkyně skončila v kvalifikaci na předposledním 20. místě.

Libuše Jahodová
Libuše Jahodová

Jahodová si vystřílela účast na OH osmou příčkou na loňském mistrovství světa, kde v kvalifikaci zlepšila svůj vlastní český rekord na 71 terčů. Na střelnici v Riu se jí ale zdaleka tolik nedařilo a s výkonem 58 byla bez šance na postup do finále.

Soutěž vyvrcholila italským finále, v němž třiatřicetiletá olympijská debutantka Diana Bacosiová porazila 15:14 šampionku z Pekingu 2008 Chiaru Cainerovou. "Byly to mé čtvrté olympijské hry a Dianiny první. Možná jsme si pomohly vzájemně," řekla Cainerová.

Bronz vybojovala po výhře v rozstřelu nad vítězkou kvalifikace Wej Meng z Číny obhájkyně triumfu z Londýna Kimberly Rhodeová a jako první žena a první účastnice letních Her získala medaili na šesti olympiádách za sebou.

přehrát video
Záznam střelby: Skeet (Ž)

Sedmatřicetiletá Američanka zahájila svou sérii před dvaceti lety v Atlantě vítězstvím v nyní neolympijském double trapu a celkově nasbírala tři zlaté, stříbrnou a dvě bronzové medaile. Před Rhodeovou se podařilo získat cenné kovy na šesti Hrách pouze italskému sáňkaři Arminu Zöggelerovi.

"Vždycky jsem říkala, že získat bronz je těžké a získat zlato lehké. Když jste vzadu, chce to mnohem víc přesnosti. Snažila jsem se zklidnit a užívat si to," uvedla Rhodeová, jejíž zápis do historie sledoval z hlediště nejen prezident Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach, ale i její tříletý syn.

Matky obsadily kompletní stupně vítězů. "Dokazuje to, že ženy jsou silné. Trénujeme, staráme se o děti a odvádíme dobrou práci," řekla Cainerová.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.